افشای یک راز؛ بردیا مصدوم به تیم ملی رسید!

بدون شک نبود یک پشت خط زن مطمئن در تیم والیبال جوانان یکی از دلایل حذف زودهنگام این تیم بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم والیبال جوانان ایران که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی وارد مسابقات جهانی شده بود، به شکل عجیبی با دو شکست متوالی برابر بلژیک و آرژانتین از دور رقابت ها کنار رفت و بازی آخر مرحله گروهی نیز کمکی به صعود این تیم نخواهد کرد.


یکی از مسائلی که در ماههای اخیر باعث ایجاد حاشیه برای این تیم شده بود، مساله رسیدن بردیا سعادت به این رقابت ها بود. این بازیکن جوان که با کسب اجازه از عطایی به اردوی تیم باشگاهی اش در کره رفته بود، در نهایت نتوانست خودش را به ژاپن محل برگزاری رقابت های آسیایی بزرگسالان برساند و با تاخیر به ایتالیا، محل برگزاری مسابقات جوانان جهان رسید.


در بازی اول به دلیل غیبت او، عطایی مجبور شد از توخته که یک بازیکن سرعتی زن بود در پست پشت خط زن استفاده کند و همه امیدوار بودند که بردیا سعادت بتواند در دومین بازی که حکم مرگ و زندگی را داشت، مقابل آرژانتین به میدان برود، اما او بعد از مدت کوتاهی حضور در زمین، از بازی خارج شد!


بهروز عطایی بعد از شکست در بازی نزدیک برابر آرژانتین در خصوص وضعیت بردیا سعادت گفته: «سعادت به دلیل مصدومیت چیزی حدود ۱۰ تا ۱۲ روز در باشگاه‌ کره‌ای تمرین نکرده بود و طی این مدت تنها فیزیوتراپی انجام می‌داد. به همین دلیل او برای حضور در این بازی آماده نبود و چون عملکرد قابل توجهی هم در ست اول نداشت، مجبور شدیم او را از زمین مسابقه خارج کنیم.»


اما ساعاتی بعد از بازی با آرژانتین تازه اصل ماجرا از سوی رسانه های کره ای فاش شده است. رسانه های کره ای اعلام کردند به علت پارگی ۶ سانتی‌متری عضلات شکم بردیا سعادت در تمرینات و نیاز به استراحت مطلق ۸ تا ۱۰ هفته‌ای، قرارداد این بازیکن از طرف باشگاه ویکستورم فسخ شده است!


یکی از مقامات این باشگاه گفت: «با توجه به ماهیت بازیکنان خارجی در وی‌لیگ که نقش اصلی تیم را ایفا می‌کنند نمی‌توانستیم برای حفظ کردن او ریسک کنیم‌. در نهایت داوودی اوکلو اوگاندایی را جایگزین وی کردیم.»
این در حالی است که روز گذشته پدر او در صفحه اینستاگرامی اعلام کرده بود بردیا برای حضور در مسابقات جوانان جهان مجبور به فسخ قرارداد شده است!

تگ ها


والیبال بردیا سعادت تیم ملی والیبال ایران والیبال