نساجی ۳- گل‌گهر ۱؛ صعود شگفت‌انگیز در جای غریب!

شاگردان الهامی موفق شدند با پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان به جمع هشت تیم برتر جام حذفی راه پیدا کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم فوتبال نساجی مازندران که نیم‌فصل اول لیگ برتر را با حضور در رده نُهم جدول به پایان رساند، امروز در دومین مسابقه‌اش در رقابت‌های جام حذفی به مصاف گل‌گهر سیرجان خواهد رفت؛ حریفی که در هفته سوم لیگ با آنها به تساوی یک بر یک رضایت داد ولی بازی امروز باید برنده داشته باشد تا تکلیف یکی از هشت تیم نهایی دیدارهای حذفی را مشخص کند.


گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های نساجی و گل‌گهر را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید:


مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی؛ سه‌شنبه: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ؛ ساعت: ۱۴
استادیوم: امام رضا(ع) مشهد/ بدون تماشاگر
داور: بیژن حیدری/ کمک‌ها: یوسف مغروری و محسن بابایی؛ داور چهارم: مرتضی منصوریان/ ناظر داوری: رضا سخندان.


نساجی مازندران

سرمربی: ساکت الهامی


گل‌گهر سیرجان

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

اخطار


حامد شیری(۵۸) از نساجی


شرح گل‌ها:

نساجی یک - گل‌گهر صفر (دقیقه ۱۶: مرتضی منصوری): پاس کریم اسلامی در موقعیت خوبی به مرتضی منصوری رسید تا این مدافع کناری پیشتاخته دروازه گل‌گهر را باز کند.

نساجی یک – گل‌گهر یک (دقیقه ۳۰: رضا شکاری): اشتباه در خط دفاعی نساجی موجب شد تا رضا شکاری در موقعیت خوبی قرار بگیرد و گل تساوی را برای گل‌گهر به ثمر رساند.

نساجی ۲ - گل‌گهر ۱ (دقیقه ۷۸: کریم اسلامی): ارسال تماشایی مسعود شجاعی از میانه زمین به پشت مدافعان گل‌گهر را کریم اسلامی با ضربه سر تماشایی تبدیل به گل کرد.


لحظات حساس:

دقیقه ۷: شوت محکم تبریزی توسط حقیقی به کرنر رفت.
دقیقه ۱۲: ضربه سر حامد شیری ثمری نداشت و از بالای دروازه گل‌گهر رد شد.
دقیقه ۴۲: ضربه فنی امین پورعلی به شکل خطرناکی از کنار دروازه نساجی عبور کرد.

دقیقه ۶۸: پاس رو به جلوی پورعلی و ارسال خطرناک صادقی به مقابل دروازه نساجی توسط منصوری به کرنر دفع شد.
دقیقه ۶۹: شوت پشت محوطه تیکدری پس از برخورد به مدافع نساجی به کرنر رفت.
دقیقه ۷۰: سانتر سعید صادقی از کرنر جناح راست زمین و ضربه سر پورعلی دراختیار حقیقی قرار گرفت.
دقیقه ۷۲: رضا شکاری در محوطه جریمه نساجی سرنگون شد و اعتقاد به پنالتی داشت که بیژن حیدری تمارض این بازیکن را اعلام کرد و به او کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۷۷: نفوذ تند و تیز سعید صادقی به محوطه جریمه نساجی و شوت محکم این بازیکن را حقیقی با واکنش خوبی برگرداند.
دقیقه ۷۸: اشتباه مدافعان نساجی دوباره رضا شکاری را در فرصت خوبی قرار داد که این بار شوت او از کنار تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۸۶: بهترین فرصت زدن گل تساوی برای گل‌گهر از دست رفت و شوت روی پای صادقی از مقابل محوطه ۶ قدم با عبور از بالای دروازه نساجی تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۸۸: صحنه مشکوک در محوطه جریمه نساجی با دستور بیژن حیدری پنالتی تشخیص داده نشد.
دقیقه ۸۹: رضا جعفری به قلب مدافعان گل‌گهر زد ولی ضربه او ثمری نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه ۴+۹۰: کی‌روش استنلی روی توپ ارسالی از سمت چپ زمین دروازه نساجی را باز کرد که کمک داور اول آفساید مهاجم گل‌گهر را گرفت.

شرح نیمه اول:


در حالی که بازی با ۵ دقیقه تاخیر آغاز شد، دو تیم ابتدا یکدیگر را محک زدند ولی در همان دقایق ابتدایی ضربه دقیق مهاجم گل‌گهر با شیرجه بلند حقیقی از گوشه دروازه خارج شد و به کرنر رفت. پنج دقیقه بعد حامد شیری روی یک ضربه کرنر با موقعیتی مشابه ضربه به سرش از بالای تیرک عمودی به بیرون رفت. در ۱۵ دقیقه اول بازی گل‌گهر سعی در موقعیت‌سازی و در اختیار گرفتن مالکیت توپ داشت و نساجی هم چشم به ضد حمله‌ها دوخته بود و چند باری هم موفق شد تا نزدیکی‌های محوطه جریمه گل‌گهر پیش برود اما موفق به خلق موقعیت خطرناک نشدند تا اینکه بالاخره در دقیقه ۱۶ مهرداد عبدی شروع کننده یک ضد حمله شد و توپ با دو ضرب بعد از او به کریم اسلامی رسید و با یک فرار از گوشه محوطه جریمه توپ را با یک پاس عرضی در مقابل دروازه خالی به مرتضی منصوری رسید تا او با یک بغل پا گل اول بازی را برخلاف جریان مسابقه به ثمر رساند.

تا دقایقی بعد از گل، بازیکنان گل‌گهر در شوک بودند و در دادن پاس های آخر موفق نبودند تا اینکه در یک رفت و برگشت بر روی اشتباه مدافعین نساجی، رضا شکاری توپ را در دقیقه ۲۶ وارد دروازه علیرضا حقیقی کرد. بازیکنان نساجی هم بعد از گل تمرکز لازم را نداشتند و روی شروع مجدد از نیمه زمین با اشتباه توپ را از دست دادند و موقعیت خطرناکی برای گل‌گهر ایجاد شد، اما بازیکنان این تیم در زدن ضربه آخر موفق نبودند. در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه اول بازیکنان دو تیم سعی در پرس و بازپس‌گیری توپ داشتند تا اینکه بازیکنان گل‌گهر سوار بر جریان بازی شدند و در ادامه بازیکنان نساجی دوباره سعی در قطع پاس زدن ضدحمله داشتند که موقعیت‌های خطرناک شکل گرفت، اما بازیکن نساجی با عجله توپ را از دست دادند. در ادامه بازیکنان گل‌گهر توپ و میدان را در اختیار داشتند و بازیکنان نساجی با محدود کردن عاشوری و سعید صادقی سعی در جلوگیری از بازی سازی تیم گل گهر داشتند در پایان با سوت داور بازی دو تیم با نتیجه یک بر یک مساوی به رختکن رفتند.


در حاشیه:


* بازی با وجود هماهنگی قبل با شبکه خراسان رضوی، پخش زنده ندارد و از طریق فضای مجازی در حال پخش است.
* قبل از شروع بازی قلعه‌نویی و الهامی، سرمربیان دو تیم برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.
* گل‌گهر سیرجان با ۶ تغییر نسبت به دیدار اخیرش در لیگ برتر به مصاف نساجی آمده است.
* مسعود شجاعی برخلاف مسابقه اخیرشان در لیگ برتر نیمکت‌نشین شده و کریم اسلامی بازی می‌کند.

* ساکت الهامی در دقیقه ۷۳ نسبت به اعلام آفساید کریم اسلامی که در موقعیت تک به تک قرار داشت، معترض شد و در همین حین، یکی از مربیان نساجی هم به دلیل اعتراض کارت زرد گرفت.

* پرچم‌های بزرگ نساجی روی سکوهای تماشاگران ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد دیده می‌شود.
* کی‌روش استنلی برای نخستین بار با پیراهن گل‌گهر به‌عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت.

تگ ها


گل گهرسیرجان فوتبال ایران نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال