بهانه ای که دیگر از سولدو پذیرفتنی نیست

سرمربی تراکتور در حالی همچنان از کمبود یار در تیمش گله می کند که با جذب چهار بازیکن در نیم فصل، سرخ پوشان تیم کم مهره ای به حساب نمی آیند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شرایطی که تراکتور با آن پای به لیگ بیست و یکم گذاشت را همه می دانند؛ حتی خود سولدو هم که در پایان هفته چهارم جانشین فیروز کریمی شد به گفته خودش از شرایط آگاه بود و با علم به همه چیز پیشنهاد همکاری باشگاه را قبول کرد. کار سخت سرمربی کروات در تراکتور قابل پیش بینی بود ولی او در مقطع فعلی دست روی مشکلی گذاشته که بیشتر به یک توجیه می ماند تا دلیل.

اینکه تراکتور در پایان لیگ بیستم چهره های شاخصی را از دست داد و با توجه به پنجره بسته و عدم جذب جانشین، با مشکل بازیکن وارد لیگ بیست و یکم شد را همه می دانند. این تیم اما همچنان چهره های شاخصی داشت که در پست های مختلف جزو خوب های لیگ به حساب می آمدند. از اخباری که در این چند سال معمولا ملی پوش بوده تا عباس زاده که آمار گلزنی خوبی در فصل گذشته داشت و چهره های جوانی چون رزاق پور که چند مشتری دست به نقد منتظر جذب شان در نیم فصل بودند.

با توجه به شرایط تیم، هیچ بازیکنی از بین شاگردان سولدو جدا نشد که در کمتر تیمی شاهد بودیم؛ این در حالی است که علاوه بر رزاق پور، بازیکنانی چون بابایی، ایمانی و نریمان جهان هم پیشنهاداتی داشتند ولی با جدایی شان مخالفت شد. بلبلی، کیانی، محمدی و آقاجانپور هم خریدهایی بودند که به تیم اضافه شدند. هر چهار بازیکن در پست هایی حضور دارند که می توانند کاملا به کار سولدو بیایند و به تیم او قدرت بیشتری بدهند؛ سرمربی کروات اما نظر عجیبی در مورد این بازیکنان دارد. او در نشست خبری پس از بازی با استقلال در پاسخ به این سوال که با جذب نفرات جدید، تیمش کامل شده گفت: "شکی نیست که این چند بازیکنی که به ما اضافه شدند، نمی‌توانیم بگوییم باعث تقویت تیم شدند و فقط در پست ها رقابت ایجاد کردند."

سولدو همچنین در بخش های دیگری از صحبت های خود هم به موضوع بازیکن اشاره کرده و گفت: "هیچ تیمی تا این حدبازیکن از دست نداده بود و تراکتور کلا تیم اصلی اش را از دست داد و بازیکنان جانشین هم نتوانستند جای بازیکنان دیگر را پر کنند. در نیم فصل به خاطر پنجره بسته باشگاه و بدهی سنگین باشگاه، نتوانستیم بازیکن خارجی بیاوریم. من تصمیم گرفتم از بازیکنان ایرانی تیم را تقویت کنم که هیچ تیمی هم بازیکن خوبش را نمی‌داد و ما فقط این  بازیکنان را جذب کردیم."

 

در روز بازی با استقلال، سولدو روی نیمکت خود ایمانی، دشتی، واسعی، قنبری، نجفی، عباس زاده، سیف احمدی، بلبلی و ایرانخواه را داشت که نیمکت تیمش را به نیمکتی قابل قبول در مقایسه با 16 تیم لیگ برتری تبدیل کرده بود. حال آن که سولدو همچنان از کمبود بازیکن صحبت می کند و حسن خریدهای جدید را فقط ایجاد رقابت نه قدرت در پست ها می داند عجیب است و عجیب تر اینکه او در بخش دیگری گفته که "هیچ تیمی در نقل و انتقالات بازیکن خوبش را به ما نمی‌داد" در حالی که نفراتی چون کیانی و محمدی جزو نفرات شاخص تیم های مس و پیکان در این دو فصل بودند. پس به نظر می رسد که این بهانه ها دیگر قابل پذیرش نباشند و سولدو باید با نگاهی دقیق تر به داشته هایش نگاه کند.

 

تگ ها


فوتبال ایران سولدو Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال