نساجی و تغییر شیوه؛ بازی با ۳ مدافع

نساجی در مصاف دوم با سپاهان خیلی بهتر از بازی نخست بازی کرد بطوریکه شکست ۴-۱ را تبدیل به مساوی یک بر یک کرد. با این توضیح گل سپاهان گل به خودی بود....

به گزارش "ورزش سه"، ساکت الهامی سرمربی تیم نساجی در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی رخ داد تیم در بازی دوم با سپاهان نمایش بهتری داشت به این نکته اشاره کرد تیمش در بازی نخست در اوج دوران بدنسازی و افت بدنی بازیکنان بود اما زمان برگزاری بازی دوم بازیکنان از نظر بدنی شرایط بهتری داشتند.

نکته جالب در بازی های دوستانه نساجی تغییر شیوه بازی این تیم به نسبت فصل گذشته است. نساجی که فصل گذشته و در ۱۳ هفته پایانی با ساکت الهامی از نظر امتیازگیری تیم چهارم جدول بود با سیستم ۳-۳-۴ بازی می کرد اما اکنون تیم مازنی به ۳ دفاع بازی می کند و این در بازی با سپاهان محرز بود. اما نکته جالب در مورد ترکیب تیم نساجی استفاده از دو بازیکن جوان در کنار حامد شیری باتجربه بود. امیر مهدی جانملکی در جناح راست خط دفاعی. بازیکنی که در دوره مربیگری ساکت الهامی به ترکیب اصلی تیم اضافه شد و در هفته های پایانی فصل گذشته چند گل هم برای نساجی به ثمر رساند. او به اردوی تیم امید هم دعوت شده بود اما به دلیل مصدومیت در زمان دعوت نتوانست در اردوی تیم امید حاضر شود. و محمد قربانی که فصل گذشته به ترکیب تیم نساجی اضافه شد اما فرصت بازی در ترکیب تیم را پیدا نکرد.

بازی با سه دفاع در لیگ برتر ریسکی است که خیلی از مربیان به جان نمی خرند. چرا که این سیستم هنوز در فوتبال ایران غالب نشده است و حتی دیدید که تیمی چون استقلال هم در بازی با الهلال به خاطر بازی با این شیوه ضربه خورد. به خصوص روی گل دوم و فضایی که وریا غفوری به حریف داده بود. البته که اکنون خیلی از تیم های صاحب نام در جهان با این شیوه بازی می کنند همانند چلسی چرا که موجب می شود تیم با نفرات بیشتری حمله کند و اگر در بازگشت از حمله به دفاع با هوشیاری و سرعت صورت گیرد در دفاع هم پر تعداد خواهد بود.

با اتخاذ این سیستم از سوی ساکت الهامی و حضور جوان ها در ترکیب نساجی نشان می دهد تیم مازنی در فصل جدید به چیزی بیشتری از ماندن فکر می کند. حضور در نیمه بالای جدول و ادامه سیر صعودی فصل گذشته در نیم فصل دوم. ساکت الهامی به خوبی می داند برای موفقیت باید ریسک کند.

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان نساجی مازندران