نیمار و توپ طلا؛ در یک سراشیبی تند (عکس)

این رویایی است که افت هر ساله نیمار ، این بازیکن را از رسیدن به آن دورتر و دورتر کرده است....

به گزارش ورزش سه، درخشش یک ستاره تکنیکی در لیگ برزیل و با پیراهن سانتوس، خبر خوشحال کننده ای برای اهالی فوتبال این کشور بود. آنها امید زیادی به شماره ده جدیدشان داشتند؛ کسی که در سال ۲۰۱۱ با یک شگفت انگیز به فلامینگو جایزه پوشکاش را گرفت تا فوتبال دنیا بیش از پیش به او توجه کند.

حضور در جام باشگاههای جهان و سپس پیوستن به بارسلونا، اوج کار نیمار بود. همزمان در تیم ملی هم شماره ده پرخاطره به او سپرده شده بود. بعد از رونالدو، ریوالدو، رونالدینیو و کاکا برزیلی ها آماده شده بودند تا توپ طلا را در دستان نیمار هم ببینند. 

او در سال ۲۰۱۳ در رتبه بندی نهایی توپ طلا پنجم شد و بعد از نمایش ضعیفش در جام جهانی ۲۰۱۴ شاهد افت رتبه اش تا جایگاه هفتمی بودیم. اوج کار نیمار در سال ۲۰۱۵ بود؛ جایی که کنار دیگر ستاره های بارسا اوج آمادگی را داشت و به عنوان سه کاندیدای نهایی توپ طلا معرفی شد.

سومی سال ۲۰۱۵ که در سال ۲۰۱۷ هم تکرار شد، بهترین رتبه های نیمار در توپ طلا بود و این جایگاه رفته رفته به شدت نزول کرد و سال ۲۰۱۸ و زمانی که ستاره برزیلی در پاری سن ژرمن توپ می زد، در رتبه دوازدهم رتبه بندی نهایی توپ طلا قرار گرفت که نا امید کننده بود. بعد از وقفه یکساله در برگزاری مراسم فرانس فوتبال، در سال ۲۰۲۱ رتبه نیمار یک بار دیگر نزول پیدا کرده و این بازیکن تا جایگاه شانزدهم رتبه بندی سقوط کرد تا این گونه رویایی توپ طلا برایش کم کم به سراب تبدیل شود.

این رویایی است که افت هر ساله نیمار ، این بازیکن را از رسیدن به آن دورتر و دورتر کرده است.

نیمار در سال ۲۰۱۵ در کنار رونالدو و مسی سه کاندیدای نهایی دریافت توپ طلا بود و در اوج جوانی به رویای توپ طلا خیلی نزدیک تر از زمان فعلی قرار داشت.

تگ ها


تیم ملی برزیل نیمار فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال