اینتر 0-2 لیورپول؛ فرصت‌طلب مثل تیم یورگن کلوپ

لیورپول موفق شد دیدار رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل اینتر را با نتیجه 2-0 به سود خود به پایان برساند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در یکی از حساس‌ترین دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 22-2021 تیم‌های اینترمیلان ایتالیا و لیورپول انگلیس از ساعت 23:30 امشب (چهارشنبه) به مصاف هم رفتند؛ بر اساس قرعه کشی تیم اینتر میزبان بازی رفت در ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا بود.

اینتر در دور گروهی با 10 امتیاز به‌عنوان تیم دوم گروه D بعد از رئال مادرید راهی این مرحله شد و لیورپول با 6 برد و 18 امتیاز با صدرنشینی گروه B که به گروه مرگ معروف بود به این مرحله رسید. هر دو تیم در لیگ‌های کشورشان رتبه دوم را در اختیار دارند اما فاصله اینتر با صدرنشین یک و تفاوت لیورپول با صدرنشین 9 امتیاز است.

در پنجمین تقابل اروپایی دو تیم، اینتر به دنبال کسب دومین برد خود بود و لیورپول می‌خواست تعداد بردهایش را به عدد چهار برساند. بازی با حملات لیورپول شروع شد و مانه و صلاح که برای اولین بار بعد از فینال جام ملت‌های آفریقا در کنار هم در ترکیب اصلی سرخ‌پوشان حضور داشتند، طی چند همکاری موقعیت‌های را روی دروازه میزبان در 10 دقیقه نخست خلق کردند که حاصلی در پی نداشت. شوت روی پای تیاگو در دقیقه 9 جدی‌ترین خط لیورپول در این لحظات بود.

ضربه سر خطرناک مانه روی یک ارسال ایستگاهی در دقیقه 14 مماس با تیرک افقی دروازه اینتر راهی اوت شد تا میزبان یک نفس راحت دیگر بکشد. چالهان اوغلو در دقیقه 16 با یک شوت روی پا از داخل محوطه جریمه تیر افقی لیورپول را به‌شدت لرزاند تا پاسخ سختی به حملات حریف بدهد. 

چند دقیقه بعد، یک موقعیت جدی دیگر را روی دروازه اینتر شاهد بودیم که طی آن ضربه آکروباتیک مانه به تور کناری دروازه برخورد کرد. 

بازی پر افت و خیز دو تیم تا پایان نیمه ادامه داشت ولی توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا اینتر و لیورپول با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

لیورپول با یک تغییر کار خود در نیمه دوم را شروع کرد و فیرمینو جای ژوتا را گرفت. اولین خطر جدی نیمه دوم را در دقیقه 53 شاهد بودیم که ارسال تند و تیز پریشیچ از سمت چپ محوطه جریمه به مارتینز که در دهانه دروازه منتظر توپ بود نرسید. دیاز، کیتا و هندرسون سه بازیکنی بودند که کلوپ به‌صورت هم‌زمان آنها را در سی دقیقه پایانی کار راهی میدان کرد تا موتور تهاجمی تیمش را دوباره به کار بیاندازد. یکی از بازیکنانی که طی این تغییرات از زمین خارج شد، مانه بود که دیاز جای او را گرفت.
ادین ژکو در دقیقه 60 با بکر تک به تک شد و دروازه لیورپول را باز کرد اما گل او به دلیل آفساید، مردود اعلام شد. دیاز دقایقی پس از ورود به زمین در موقعیت تک به تک می رفت برای تیمش گلزنی کند اما ضربه او راهی کرنر شد. اینزاگی در دقیقه 70 سانچز را جایگزین مارتینز کرد تا شاید این مهاجم باتجربه قفل دروازه میهمان را بشکند اما این اتفاق نه تنها رخ نداد بلکه 5 دقیقه بعد، روبرتو فیرمینو یکی از سه تعویضی کلوپ در نیم ساعت پایانی، سرانجام قفل دروازه‌ها را شکست؛ این گل در دقیقه 76 و با ضربه سر روبرتو فیرمینیو روی کرنر ارسالی رابرتسون ‌به ثمر رسید.

لیورپول بعد از گل اول به حملات خود ادامه داد و در دقیقه 83 به گل دوم رسید. آرلوند با یک ارسال بلند از پشت محوطه جریمه، توپ را ارسال کرد؛ کوناته با یک پرش بلند با ضربه سر توپ را در داخل محوطه جریمه برای صلاح کاشت و این بازیکن با یک شلیک پای چپ زمینی که در میانه‌های راه به مدافع حریف هم برخورد کرد دروازه اینتر را برای بار دوم باز کرد.

اینزاگی سه تغییر در دقایق پایانی به‌صورت هم‌زمان در ترکیب تیمش ایجاد کرد ولی این تغییرات حاصلی در پی نداشت و لیورپول با کسب پیروزی دو بر صفر در خانه اینتر راهی خانه شد تا خود را آماده بازی برگشت در آنفیلد کند.

 

تگ ها


فوتبال جهان یورگن کلوپ لیورپول اینتر میلان UEFA Champions League فوتبال