رسمی: پوچتینو تا ۲۰۲۳ با PSG تمدید کرد

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی پاری سن ژرمن قرارداد خود با این باشگاه تا سال ۲۰۲۳ را تمدید کرد....

به گزارش "ورزش سه"، مائوریسیو پوچتینو با پاری سن ژرمن تمدید قرارداد یک ساله را امضا کرده است.

پوچتینو در ماه ژانویه به PSG پیوسته بود و تا ژوئن سال ۲۰۲۲ با پاریسی ها قرارداد داشت. قرارداد او او با غول لیگ یک فرانسه حالا تا ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

پس از جدایی ژوزه مورینیو از تاتنهام، نام پوچتینو به عنوان یکی از گزینه های هدایت باشگاه سابقش مطرح شد، اما این صحبت ها به جایی نرسید و باشگاه شمال لندنی با نونو اسپیریتو سانتو قرارداد امضا کرد.

به دستیاران پوچتینو نیز قراردادی با همین مدت زمانی داده شده است.

پوچتینو پس از تمدید قرارداد گفت: "من واقعاً بسیار خوشحالم، برای خودم و همچنین برای دستیارانم. حس اعتماد باشگاه برای ما بسیار مهم است و ما حداکثر توان خود را خواهیم گذاشت تا هواداران به پاری سن ژرمن افتخار کنند.

به همین دلیل است که ما سعی خواهیم کرد تا با اتحاد و یکپارچگی به همه اهداف خود برسیم. بیست سال پیش من کاپیتان این باشگاه بودم و امروز مربی هستم... این رویایی است که به حقیقت پیوسته است. "

ناصر الخلیفی، رییس PSG، در این باره گفت: "ما خوشحالیم که مائوریسیو بار دیگر پایبندی و تعهد خود به خانواده پاری سن ژرمن را تایید کرده است.

او که ۲۰ سال پیش کاپیتان تیم بوده است، ارزش های باشگاه، جاه طلبی و چشم انداز آینده را درک می کند. با رهبری مائوریسیو  ما از آنچه در آینده در انتظارمان است هیجان زده و مطمئن هستیم."

پوچتینو که پس از اخراج توماس توخل به هدایت PSG منصوب شد، در اواسط فصل مسئولیت هدایت تیم را به عهده گرفت.

پوچتینو پس از نتایج ضعیف توخل، توانست PSG را به آرامش برساند اما در نهایت قهرمانی در لیگ فرانسه را به لیل واگذار کرد.

نکته بسیار مهم اینکه لیل در تاریخ سوم آوریل در مسابقه تعیین کننده قهرمان فصل بین دو طرف در پارک دو پرنس پیروز شد و جاناتان دیوید گل پیروزی مسابقه را به ثمر رساند. مسابقه بر سر عنوان قهرمانی به آخرین بازی این فصل کشیده شد و لیل به لطف پیروزی ۲-۱ برابر آنگرز با یک امتیاز بیشتر قهرمان لوشامپیونه شد.

شاگردان پوچتینو رد رقابت های اروپایی نیز به نیمه نهایی چمپیونزلیگ صعود کردند، اما برابر منچسترسیتی حذف شدند.

سرمربی آرژانتینی همچنین با کسب عنوان قهرمانی در سوپر جام در ژانویه و قهرمانی در جام حذفی در ماه مه، موفق به کسب دو جام اول خود روی نیمکت PSG شد.

تگ ها


پاری سن ژرمن موریسیو پوچتینو