وزنه‌برداری قهرمانی جهان/ اولین مدال برای ایران

وزنه‌بردار دسته 55 کیلوگرم ایران در پایان رقابت‌های این وزن مدال نقره دوضرب گرفت....

به گزارش مدال، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در تایلند با برگزاری مسابقات دسته 55 کیلو رسما برای وزنه برداری ایران آغاز شد. حافظ قشقایی وزنه بردار جوان 55 کیلوگرم نخستین نماینده ایران بود که روی تخته رفت. در دسته 55 کیلوگرم و در گروه A، هشت وزنه بردار از کشورهای فیلیپین، کره شمالی، ویتنام (2 وزنه بردار)، قزاقستان (2 وزنه بردار)، عربستان، حضور داشتند و قشقایی با آنها رقابت کرد.

حرکت یکضرب

قشقایی کار خود در حرکت یکضرب را با وزنه 111 کیلوگرم آغاز کرد و در حرکت اول آن را به راحتی بالای سر برد اما در حرکت دوم و سوم نتوانست وزنه 116 کیلوگرم را مهار کند و با همان 111 کیلوگرم در یکضرب به کار خود خاتمه داد.

در پایان حرکت یکضرب، یون چول ام از کره شمالی با 128 کیلوگرم اول شد و انگوین از ویتنام با و ایگور سون از قزاقستان هر دو با حدنصاب 120 کیلوگرم دوم و سوم شدند.

حرکت دوضرب

قشقایی کار خود در حرکت دوضرب را با وزنه 140 کیلو آغاز کرد و آن را با موفقیت بالای سر برد. قشقایی در حرکت دوم وزنه 149 کیلوگرم را مهار کرد تا مدالش در دوضرب قطعی شود. قشقایی در حرکت سوم وزنه 155 کیلو درخواست کرد اما نتوانست آن را بالای سر ببرد تا با همان 149 کیلوگرم در دوضربه به کار خود پایان دهد.

در حرکت دوضرب، یون چول ام از کره شمالی با 166 کیلوگرم اول شد، حافظ قشقایی با 149 کیلوگرم از ایران در جایگاه دوم ایستاد و و منصور عبدالرحمان السالم از عربستان با 147 کیلوگرم در جایگاه سوم ایستاد.

اخبار مرتبط:

سهراب مرادی به المپیک ۲۰۲۰ می‌‎رسد؟

تگ ها


تیم ملی وزنه برداری ایران وزنه برداری قهرمانی جهان حافظ قشقایی وزنه‌برداری