جعفر سلمانی؛ شگفتی لیست آخر اسکوچیچ

همیشه لیست تیم ملی با چالش ها و سورپرایزهایی همراه است که این موجب نقد از سوی رسانه ها و منتقدین می شود و لیست اسکوچیچ هم از این قاعده مستثنی نیست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یکی از بازیکنانی که دعوت او به اردوی تیم ملی برای بازی با سوریه تعجب بر انگیز بود جعفر سلمانی بازیکن پیشین صنعت نفت آبادان بود که هم اکنون در تیم  پورتیموننزه بازی می کند. او شاگرد اسکوچیچ در صنعت نفت آبادان بود. سلمانی در بازی با سوریه در پست غیر تخصصی به میدان رفت. دفاع راست و طبیعی بود با بازی در این پست بیگانه باشد و به دلیل تجربه ی اولین بازی ملی کمی هم استرس داشته باشد و در نهایت به گونه ای بازی کند که خیلی از اعتماد و انتخاب سرمربی تیم ملی دفاع نکرده باشد. 

دعوت از این بازیکن برای بازی با سوریه با وجود نمایشی که داشت قابل توجیه بود به این دلیل که بازی های دوستانه موقعیت خوبی برای ارزیابی بازیکنان جدید است اما اسکوچیچ یک بار دیگر و اینبار به بهانه ی بازی های مهم بحرین این بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کرده است و ریسک منتقدین و اهالی فوتبال را در فضای مجازی به جان خرید. بی تعارف با توجه به بازی ای که جعفر سلمانی در بازی با سوریه به نمایش گذاشت  همین طور که در تیم پرتغالی هنوز به مهره ی ثابتی تبدیل نشده است تصور نمی کردیم باز هم این بازیکن را در لیست تیم ملی ببینیم.  

آنچه که مسلم است اسکوچیچ بعد از نیم فصل حضور در تیم صنعت نفت و نتایج خوبی که به همراه این تیم در بازی های لیگ برتر گرفت و همین بهانه ای شد که هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد با شناخت و ایمان کافی نسبت به جعفر سلمانی او را به اردوی تیم ملی دعوت کرد. اگر جعفر سلمانی در لیست نهایی تیم ملی برای بازی های بحرین جای بگیرد حتی شانس بازی به عنوان بازیکن تعویضی را هم خواهد داشت و آنوقت است که می توان ارزیابی قوی تری نیست به دعوت از این بازیکن داشت. آنجاست که اگر نمایش های جعفر سلمانی قابل دفاع نباشد نمی توان انتخاب اسکوچیچ را تایید کرد و این مربی باید نقدهای تحلیل گران و اهالی فوتبال در فضای مجازی را به جان بخرد و صحبت های قابل دفاعی داشته باشد. البته سرمربی تیم ملی همانند ما تک تک ایرانی ها به دنبال صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ است چرا که اول این موفقیت به نام او  نوشته می شود و تک تک بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی را با نیت کمک به خودش و تیم ملی به اردو فراخوانده است و جعفر سلمانی هم می تواند یکی از این ها باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر سنجی؛ کدام ستاره از فهرست تیم ملی جا ماند؟

راست تیم ملی؛ نه استقلالی و نه پرسپولیسی

 

 

تگ ها


صنعت نفت آبادان تیم ملی ایران فوتبال ایران جعفر سلمانی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال