وحشت مگوایر برای جان پدرش در جریان هجوم به ومبلی

پدر هری مگوایر، مدافع تیم ملی انگلیس، یکی از کسانی بود که در جریان یورش هواداران بدون بلیت انگلیسی به ومبلی لندن در جریان بازی فینال یورو ۲۰۲۰ آسیب دید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هری مگوایر فاش کرده است که پدرش در جریان هجوم تماشاگران بدون بلیت به ومبلی لندن آسیب دیده و مشکوک به شکستگی دنده‌هاست.

روز یکشنبه هزاران هوادار ناامیدانه به ورزشگاه ومبلی حمله کردند تا زمانی که انگلیس در فینال یورو ۲۰۲۰ به مصاف ایتالیا می رود، در ورزشگاه حاضر باشند، به این امید که تیم گرت ساوت گیت پس از ۵۵ سال اولین جام بزرگ خود را به دست آورد.

اما این هجوم وحشیانه که به درگیری با پلیس و دیگر تماشاگران حاضر در ورزشگاه منجر شد، باعث شد تا آلن، پدر مدافع میانی سه شیرها، در هرج و مرج و درگیری های درون استادیوم گیر بیافتد.

پدر هری مگوایر که حسابداری ۵۶ ساله است پس از آنکه طرفدارانی که از طریق ورودی معلولین به داخل ورزشگاه نفوذ کرده بودند از روی هر کسی که قصد داشت مانعشان شود با خشونت عبور کردند، به زمین پرتاب شد و اکنون به نظر می رسد که از دو ناحیه دچار شکستگی دنده ها شده است.


کنت شپرد، مدیر برنامه های مگوایر، نیز هنگامی که می خواست به سمت صندلی خود در منطقه مخصوص به خانواده های بازیکنان در سمت چپ تونل ورزشگاه برود، زیر دست و پای تماشاگران متخلف ماند.

مگوایر می گوید که او و پدرش از این ماجرا شوکه شده اند و او خدا را شکر می کند که فرزندانش در این بازی در ورزشگاه حضور نداشتند.

مگوایر درباره اتفاقی که برای پدرش افتاد گفت: "این اصلا تجربه خوبی نیست. حسابی او را شوکه کرده است. اما او خوش شانس بود که مثل بقیه بازی هایی که به ورزشگاه می آید خواهر زاده ام یا یکی از فرزاندانم را مطابق معمول روی دوش نگرفته بود.

پدرم وسط هجوم گیر افتاده بود. من زیاد با او صحبت نکرده ام اما خوشحالم که فرزندانم به بازی نرفتند.

خدا را شکر می کنم که چنین اتفاقی نیفتاد زیرا می توانست اتفاقی بسیار جدی باشد."

پدر مگوایر علی رغم اینکه پس از این حادثه به شدت درد داشت، اما به دنبال درمان پزشکی نرفت چرا که نمی خواست فرصت تماشای بزرگترین و مهمترین بازی زندگی پسرش را از دست بدهد.

مگوایر اضافه کرد: "ترسناک بود. پدرم گفت که ترسیده بود و من نمی خواهم که هیچکس هرگز در یک مسابقه فوتبال چنین چیزی را تجربه کند. پس از آن حادثه به خاطر دنده های آسیب دیده اش در تنفس مشکل داشت اما از آن آدم هایی نیست که زیاد ماجرا را بزرگش کند."

مگوایر بعداً تصویری از خود و خانواده اش پس از شکست در فینال در توییتر منتشر کرد و از هواداران برای حمایت هایشان تشکر کرد.

تگ ها


تیم ملی انگلیس یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان هری مگوایر فوتبال