رسمی: تمدید قرارداد قرضی موراتا با یوونتوس

یوونتوس قرارداد خود با آلوارو موراتا را برای یک فصل دیگر تمدید کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، همان طور که انتظار می رفت یوونتوس رسما قرارداد قرضی خود با اتلتیکو مادرید را تمدید کرد تا آلوارو موراتا را تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ در تورین نگه دارد و همچنین یک بند خرید دائم نیز به این قرارداد اضافه شد.

موراتا سال گذشته از اتلتیکو مادرید با قراردادی قرضی و یک ساله به مبلغ ۱۰ میلیون یورو به بیانکونری پیوست. این قرارداد دو بند جالب توجه نیز داشت.

بند اول به یوونتوس اجازه می داد تا در صورت تمایل در ژوئن سال ۲۰۲۱ موراتا را با مبلغ ۴۵ میلیون یورو به صورت دائمی بخرد.

بند دوم اجازه تمدید قرارداد قرضی برای فصل ۲۲-۲۰۲۱ را با همان مبلغ ۱۰ میلیون یورو و اجازه خرید دائم در سال ۲۰۲۲ با مبلغ ۳۵ میلیون یورو را می داد.

مدت ها بود که مشخص بود یووه از بند دوم استفاده خواهد کرد که به آنها اجازه می دهد هزینه خرید موراتا را پخش کنند و مجبور به پرداخت یک‌جا نباشند.

البته این به آن معنا است که اگر یوونتوس در نهایت موراتا را به صورت دائمی نخرد، بیانکونری برای بازیکنی که به آنها تعلق نداشته ۲۰ میلیون یورو در دو فصل پرداخت کرده اند!

موراتا در این فصل در ۴۴ بازی خود برای یووه ۲۰ گل به ثمر رسانده و ۱۲ پاس گل داده است که از این تعداد ۱۱ گل و ۱۰ پاس گل در سری آ بوده است.

موراتا که این روزها به همراه تیم ملی اسپانیا در یورو ۲۰۲۰ حضور دارد، در نخستین بازی این تیم برابر سوئد، مانند دیگر بازیکنان تیم اسپانیا، به مشکل برخورده بود و در امر گلزنی ناکام ماند تا در بازی که لاروخا به تساوی بدون گل رضایت داد، هدف اعتراض و هو کردن تماشاگران قرار بگیرد.

تگ ها


آلوارو موراتا فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال