طلاق عاطفی برانکو – پرسپولیس؛ دل خون پروفسور

سفیر ایران در کرواسی هم برای حل مجادله و شطرنج حقوقی باشگاه پرسپولیس و برانکو وارد عمل شد. او در این باره با برانکو حرف زده تا شاید تهدید طرفین به طرح شکایت منجر به توافق شود....

به گزارش مدال، فعلا هر دو طرف در این شطرنج  به همدیگر کیش می دهند و یا با ابزار و مهره های خود بازی می کنند و هنوز خیلی مانده تا اگر کار به شکایت کشیده شد رای صادر و برنده معرفی شود.
برانکو می گوید مطالبات هشتصد هزار یورویی خود را می خواهم و باشگاه گفته چون قراداد فصل آتی را غیر قانونی فسخ کرده ای باید خسارت بدهی. 
در مذاکرات استانبول هم نمایندگان باشگاه طبق استراتژی عرب و هیات  مدیره  خواهان کسر حدود نیمی از مطالبات برانکو به منزله خسارت می شوند و وکیل برانکو هم در گفت و گوی تلفنی برانکو را متقاعد به پذیرش این توافق می کند اما وقتی سرمربی کروات این پیشنهاد را می پذیرد عرب به نمایندگان خود می گوید بگویید  یک یورو هم نمی دهیم و اگر هم نمی خواهد بپذیرد هر کاری می خواهد بکند.
اینکه باشگاه گفته یک یورو هم نمی دهیم ادعایی است که برانکو مکررعنوان داشته و اینکه عرب بعد از موافقت برانکو با پیشنهاد اولیه باشگاه به عدم پرداخت آن تاکید کرده  هم خبری است که در سطح گسترده منتشر شده اما تکذیب نشده.
حال این سوال مطرح است که چرا باشگاه پرسپولیس ابتدا می گوید فقط  نیمی از طلب را می دهیم و بعد که برانکو آن را پذیرفت روی عدم هیچ پرداختی مانورمی کند؟این نوع  مذاکره و این نوع واکنش ها چه دلیل و علتی دارد. آیا باشگاه باید با مربی که هفت جام متوالی آورده اینگونه رفتار کند و از آن سو آیا برانکو فارغ از اینکه ماهها طلب خود را نگرفته و با قدرنشناسی باشگاه مواجه شده بود حق داشته که مدتها برای تسویه طلبش با باشگاه در حال مجادله باشد اما به محض آماده شدن پرداخت نقدی مطالبات قراداد و آپشن ها  و حتی بیست درصد قرارداد فصل آتی درخواست فسخ توافقی داده و از جدایی دم بزند و با پذیرش پیشنهاد دو برابری الاهلی عربستان قرارداد فصل آتی را نادیده بگیرد؟ 
این نوع مذاکرات و این  نوع واکنش ها و رفتارها از سوی طرفین چیزی شبیه رفتارهای زن و شوهری می ماند که در آستانه طلاق فقط بدنبال تخریب هم بوده و بعد از جدایی رفتارهایی تندتر از قبل با هم دارند.


در این میان دو نکته حایز اهمیت است 
1_عدم برگزاری مراسم معارفه و امضای قرارداد از سوی  برانکو و الاهلی که باشگاه پرسپولیس هم آن را برای محکم کاری در ماجرای شروع به کار کالدرون تکرار کرد وقتی که با پذیرش پیشنهاد باشگاه پرسپولیس از برانکو مبنی بر عدم دریافت حدود نیمی از مطالبات همراه می شود یعنی که برانکو می داند  که احتمال قانونی تلقی نشدن فسخ قرارداد ش از سوی فیفا زیاد است وگرنه دلیلی  نداشت الاهلی به مکاتبات و هشدارهای  مکرر باشگاه پرسپولیس پاسخی ندهد، معارفه برانکو برگزار نشود و برانکو بپذیرد نیمی  از طلبش را نگیرد. آیا عرب خواسته مطمئن شود که برانکو برگ برنده ای ندارد؟


2_برانکو پذیرفت نیمی از طلب خود را نگیرد آما روی دیگر سکه این است که باشگاه پرسپولیس نقدینگی حدود  یک و نیم میلیون یورویی خود بابت طلب برانکو و بیست درصد قرارداد فصل آتی و همچنین طلب دستیاران برانکو را صرف تسویه صد در صد مطالبات سرخ ها بابت اصل قرارداد و آپشن های قرارداد سرخ ها کرده و پولی ندارد که بخواهد به برانکو پرداخت کند وگرنه دستیاران برانکو که در صورت شکایت به فیفا قطعا باشگاه را  محکوم خواهند  کرد چرا که آنها قراردادی نداشته اند که آن را فسخ کرده باشند و باشگاه هم به همین دلیل طلب شان را چون برانکو ندهد.
مساله این است چه حق با برانکو باشد و چه نباشد پرسپولیس آهی در بساط ندارد و دارد زمان را به نفع خود می خرد.در نهایت باید دید باشگاه چه زمانی نقدینگی لازم را خواهد داشت تا این پرونده را ببندد. شاید هم تا آن زمان برانکو که مدام تهدید به شکایت می کند اما شکایت نکرده پرونده را به فیفا ببرد و روی این اصل که سه بار مکاتبه کرده و مدتها طلبش پرداخت نشده طبق بند قرارداد به خاطر عدم دریافت سه ماه حقوق فسخ کرده، آن وقت باشگاه پرسپولیس هم نامه سوم وکیل برانکو را می گذارد روی میز قاضی فیفا و می گوید :طبق این نامه برانکو بند فسخ را بی اعتبار کرده بود چرا که به ما مهلت داده بود تا سی ژوئن مطالباتش را تسویه کنیم و ما طبق این اسناد و ایمیل ها توافق کرده بودیم  یک روز قبل از اتمام مهلت در تهران یا ابوظبی نقدا طلب ایشان را تسویه کنیم و....
 مجادله ادامه دارد، به ظاهر برگ برنده دست باشگاه پرسپولیس هست و برانکو طبق گفته نزدیکان امیدوار به اینکه فیفا اولویت را به بد عهدی های باشگاه پرسپولیس بدهد نه مهلت تعیین شده در نامه سوم وکیل خود و این وسط پرسپولیس پولی ندارد وگرنه چه بسا که تا حالا توافق حاصل و تسویه شده بود. 
راستی؛ وکیل برانکو با نامه سوم و قید مهلت عجب گاهی داده. شاید هم برانکو به رغم مذاکره با الاهلی تا آخرین روزها نسبت به جدایی مردد بود و همه خبرها مبنی بر احتمال زیاد  بازگشت او هم غلط نبود اما....دل پروفسور خون شده بود! حالا پرسپولیس و برانکو راه خود را از هم جدا کرده اند اما شاید روزی روزگاری پرسپولیس و برانکو دوباره همدیگر را در مستطیل سبز فوتبال ببینند نه در فیفا.

بیشتر بخوانید:

مذاکره سفیر ایران در کرواسی با برانکو برای حل مشکل پرسپولیس

 

 

تگ ها


شکایت برانکو از پرسپولیس شکایت پرسپولیس از برانکو الاهلی عربستان حسین قدوسی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال