هدیه هنگفت مانه برای ساخت بیمارستان در کشورش

سادیو مانه، ستاره سنگالی لیورپول، مبلغ ۶۰۰ هزار یورو برای کمک به ساخت بیمارستانی در بامبالیِ سنگال، محل تولدش، اهدا کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سادیو مانه بیش از نیم میلیون یورو به ساخت بیمارستانی در موطنش، سنگال، کمک کرده است. این دهکده دورافتاده در سنگاه قبلاً هرگز چنین مرکز درمانی نداشته است. این واقعیتی است که مانه خیلی خوب می داند چرا که پدرش وقتی سادیو تنها هفت سال داشت، پس از آنکه نتوانست به موقع به بیمارستان برود تا درد معده اش را معالجه کند، درگذشت.

این ستاره ۲۹ ساله جهان فوتبال پیش از این نیز ۳۰۰ هزار یورو برای ساخت مدرسه در بامبالی اهدا کرده بود. حالا او در دیدار رسمی با رییس جمهور سنگال، آن مبلغ را دو برابر کرده تا به ساخت بیمارستانی مجهز کمک کند.

بیمارستان دارای بخش های اورژانس، مراقبت های زایمان، امکانات دندانپزشکی و اتاق های معاینه و مشاوره خواهد بود.

مانه پیش از این در مستند Made In Senegal در باره زندگی اش و مرگ پدرش صحبت کرده بود: "او معدده درد داشت اما چون بیمارستان نداشتیم، ما طب سنتی را امتحان کردیم. او را به یک روستا بردند و او در آنجا درگذشت. در آن زمان شورش های زیادی در کشور در جریان بود و هیچ راهی نبود که او را به خانه بر گردانیم. آنها هم او را همانجا خاک کردند."

مانه امیدوار است که بیمارستانی که در ساختنش نقش دارد از رخ دادن این تراژدی ها جلوگیری کند.

سادیو مانه در یک روستای کوچک در سنگال به دنیا آمد و در بچگی با سنگ و گریپ فروت فوتبال بازی می کرد چون توپ تجملی بود که در روستای آنها یافت نمی شد. شرایط زندگی در روستای آنها از زمین تا آسمان با شرایط زندگی در داکار، پایتخت سنگال، متفاوت بود.

آرزوی مانه برای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای، رویایی دور از واقعیت قلمداد می شد.

مانه در این باره گفت: "به نظر مردم من غیرطبیعی بودم. وقتی به مادرم گفتم که می خواهم فوتبالیست شوم، او فکر کرد که من عقلم را از دست داده ام. به نظر او این یک رویای بچگانه بود."

مانه مجبور شد از خانه فرار کند تا بتواند رویای فوتبالیست شدن را پی بگیرد. هر چند از آن زمان تاکنون اوضاع برای او خوب پیش رفته و مانه اکنون یکی از بزرگترین ستاره های جهان فوتبال است.

سادیو مانه در سال ۲۰۱۹ بهترین بازیکن آفریقایی لیگ برتر شد و یکی از ارکان تیم لیورپول در قهرمانی در لیگ برتر و چمپیونزلیگ بود.

اکنون به نظر می رسد که با توجه به مدرسه ای که ساخته و بیمارستانی که در این ماه افتتاح خواهد شدف سادیو مانه در چیزهایی فراتر از فوتبال نیز باعث افتخار هموطنانش شده است.

تگ ها


تیم ملی سنگال فوتبال جهان سادیو مانه لیورپول فوتبال