شاید نیمار ۴ سال بعد در بالاترین سطح بازی نکند

مارکینیوش، بازیکن پاری سن ژرمن، به دفاع از اظهارات نیمار درباره شرایط روحی خود برای بازی در جام جهانی ۲۰۲۶ پرداخت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چند روز قبل نیمار مدعی شده بود که شاید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آخرین جام جهانی او باشد چون نمی‌داند که شرایط روحی لازم برای بازی در این سطح در چهار سال پس از آن را نیز خواهد داشت یا خیر.

مطرح کردن چنین اظهاراتی واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت. این در حالی است که او پیش از این در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و ۲۰۱۸ روسیه نیز به میدان رفته و امیدوار است که بتواند سال آینده با تیم ملی کشورش به رویای قهرمانی در جهان جامه عمل بپوشاند.

مارکینیوش در دفاع از هم تیمی‌اش در رده ملی و باشگاهی به تی ان تی اسپورت گفت:« مردم خیلی حرف می‌زنند، آنها برداشت‌های اشتباه بسیاری دارند. آنها نمی‌دانند که شرایط پس از جام جهانی ۲۰۲۲ چطور خواهد بود. آنها نمی‌دانند که آیا او می‌تواند فشار بازی در بالاترین سطح را برای چهار سال دیگر تحمل کند یا خیر. تمرکز نیمار روی بازی است و امیدوارم که بتواند به بازی در این سطح ادامه دهد. من امیدوارم که او در جام جهانی بعدی نیز به زمین برود.»

تیاگو سیلوا نیز بازیکن دیگری بود که پیش از این حمایتش از نیمار را نشان داده و گفته بود:« اگر نیاز داری فرد قدرتمندی در کنارت باشد، باید بدانی که من همیشه آمادگی این کار را دارم. خانواده سیلوا دوستت دارند.»

یکی از شدیدترین اعتراضات در بین صحبت‌های مطرح شده از سوی ژروم روتن، بازیکن سابق پی اس جی، بود که در  این باره گفت:« نیمار وقتی آماده باشد بازیکنی فوق العاده است. مشکل این است که او در شرایط بدی است. و این بیانیه‌ای بسیار بد برای پاری سن ژرمن بود. او جسارت و اشتیاق کافی برای بازی ندارد. عشقی که او به برزیل دارد مشخص است و می‌خواهد قهرمان جام جهانی شود. آخرین شانس او در قطر خواهد بود.»

تگ ها


پاری سن ژرمن مارکینیوس نیمار تیم ملی برزیل فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال