چالش بخشش قرارداد به لیگ ترکیه رسید!

کمپینی که از بوندس لیگا و بایرن مونیخ آغاز شده بود، حالا به سوپرلیگ ترکیه و باشگاه گالاتاسارای رسیده است...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شیوع ویروس کرونا همه مسائل را تحت تاثیر قرار داده است. تعطیلی باشگاه ها وارد اولین ماه را پشت سر گذاشته و احتمالا تا دو ماه آینده نیز این موضوع ادامه دار خواهد بود. در این بین طبیعتا درآمدهای باشگاه ها کاهش خواهد یافت و مدیران و مالکان با دشواری های زیادی برای پرداخت حقوق اعضای تیم و کارمندان مواجه خواهند شد. چند هفته پیش، بازیکنان تیم بایرن مونیخ تصمیم گرفتند که ۲۰ درصد از حقوق خود را ببخشند تا باواریایی ها مشکلی برای پرداخت حقوق دیگر کارمندان نداشته باشند.

چند روز بعد نوبت به باشگاه برایتون آلبیون رسید و سرمربی و کادرفنی این تیم تصمیم گرفتند که یک چهارم از حقوق خود را ببخشند. در کرواسی، سه باشگاه بزرگ در تصمیمی اعلام کردند که ۳۰ درصد از حقوق بازیکنان را کاهش می‌دهند که این موضوع وضعیت صادق محرمی را نیز تحت تاثیر قرار داد.

حالا کاپیتان تیم گالاتاسارای ترکیه در شبکه های اجتماعی اعلام کرده که بخشی از قراردادش را دریافت نمیکند و از هم تیمی های خود نیز دعوت کرد تا به این چالش ملحق شوند. سلچوک اینان کاپیتان باسابقه گالا در پیام خود اعلام کرده که همه باید دست به دست هم بدهیم تا از این بحران عبور کنیم.

این در شرایطی است که به نقل از رسانه های ترکیه، گالاتاسارای ۷۵ درصد از قرارداد اعضای تیم را پرداخت کرده و درباره ۲۵ درصد باقی مانده، بحث و بررسی هایی وجود دارد. عبدالرحیم البایراک مدیر تیم گالاتاسارای در این باره گفت: مجموع قراردادهای ما برای فصل ۲۰۱۹-۲۰ چهل میلیون یورو بود که حالا ۱۰ میلیون آن باقی مانده است. ما به هیچ بازیکنی مدیون نیستیم و حقوق این ماه را هم پرداخت کردیم و درباره ماه های آینده نیز این آمادگی را داریم که قرارداد ها را به صورت منظم پرداخت کنیم.

پس از فداکاری سلچوک اینان که حتی احتمال دارد ۲۵ درصد باقی مانده از قراردادش (۱ میلیون یورو از ۴ میلیون یورو) را دریافت نکند، باید دید دیگر بازیکنان چه خواهند کرد. پیش تر فالکائو پیشنهاد غیر مستقیم باشگاه در این باره را رد کرد. اما شاید جالب باشد که بدانید قرارداد بازیکنان مشهور گالاتاسارای چقدر است؟


«فرناندو موسلرا ۴.۲ میلیون یورو، اوکان کوچوک ۲.۵ میلیون یورو، لویینداما ۱ میلیون و ۵۰ هزار یورو، لینس ۱.۴ میلیون یورو، دانک ۱ میلیون و ۸۹۵ هزار یورو، فغولی ۳میلیون ۸۵۰ هزار یورو، لمینا ۲ میلیون و ۵۰ هزار یورو، بلهندا ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار یورو و فالکائو ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو».

حالا احتمال دارد که در روزهای آینده این چالش به صورت اختیاری یا اجباری به فوتبال ایران هم برسد. البته باید منتظر ماند و دید که وعده سازمان لیگ درباره تصمیم گیری درخصوص ادامه لیگ در روز ۲۰ فروردین به چه تصمیمی منجر خواهد شد که پس از آن احتمالا در این باره صحبت های بیشتری مطرح خواهد شد.

این در حالی است که البته بازیکنان و مربیان ایرانی در حالت عادی کمتر پیش می‌آید که حقوق خود را به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی دریافت کنند و همیشه بخشی از قراردادشان باقی می‌ماند. به طور مثال مدافع عنوان قهرمانی پرسپولیس کمی بیشتر از ۵۰ درصد دریافت کرده و در واقع بازیکنان سرخپوش ۲۵ درصد کمتر از گالایی ها گرفته اند.

در نهایت باید دید که باتوجه به بحران مالی در بین تیم های ایرانی و کاهش هرچه بیشتر درآمد آن ها باتوجه به تعطیلی لیگ، چه اتفاقی خواهد افتاد و بازیکنان به چه شکلی قرارداد خود را دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

دورتموند نیز برای مبارزه با کرونا وارد عمل شد

تغییرات در نقل و انتقالات اروپا؛ زمستان در تابستان؟

 

 

تگ ها


ترکیه ویروس کرونا فوتبال جهان کرونا گالاتاسرای فوتبال