کارت قرمز ویدال برای فن سه‌امتیازی! (عکس)

خطای شدید آرتورو ویدال، هافبک تیم ملی شیلی، روی بازیکن اکوادور باعث اخراج او از زمین شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دو تیم اکوادور و شیلی بامداد امروز در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آمریکای جنوبی به مصاف هم رفتند و این بازی با دو گل به سود اکوادور به پایان رسید.

آرتورو ویدال در دقیقه ۱۳ بازی خطای شدیدی را مرتکب شد که در نهایت با کارت قرمز برای او همراه بود. این بازیکن پایش را به شکلی غیرعادی بالا آورد و با آن کاملا به فلیکس تورس، مدافع تیم ملی اکوادور، ضربه زد.

فرناندو راپالینی، داور این بازی، برای نشان دادن کارت قرمز به این بازیکن مکث نکرده و نیازی هم به توصیه کمک داور ویدیویی پیدا نکرد. او در حالی که کارت قرمز در دستش بود به سمت جایی که این هافبک اینتر ایستاده بود دوید. ویدال نیز بدون هیچ اعتراضی داور آرژانتینی را در آغوش گرفته و کارت قرمز را پذیرفت.

دومین واکنش ویدال به این اتفاق گرفتن سرش و نشان دادن ناراحتی از این اقدام بچگانه و غیر ضروری بود. اخراج او در این بازی حساس برابر اکوادور نقش موثری در شکست ۰-۲ تیمش داشت و باعث شد تیم حریف با ۲۳ امتیاز خودش را به رده سوم جدول برساند.

با این حال بسیاری باور دارند که علیرغم شدت این خطا، ویدال قصد آسیب زدن به مدافع اکوادور را نداشت و در واقع به حدی روی مهار توپ تمرکز کرده بود که متوجه حضور این بازیکن نشد.

ویدال با کارت قرمزی که در این بازی دریافت کرد نمی‌تواند تیم ملی کشورش را در دیدار بعدی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همراهی کند که بازی برابر تیم ملی آرژانتین خواهد بود.

تگ ها


تیم ملی شیلی آرتورو ویدال فوتبال جهان شیلی فوتبال