گران‌‌قیمت‌ترین‌های لیگ برتر؛ از جهانبخش تا پوگبا

بررسی گران‌قیمت ترین بازیکنان تیم‌های مهم لیگ برتر انگلستان...

هرچند بیشتر فوتبال‌دوستان فکر می‌کنند بارسا و رئال علاقه بیشتری به خریدهای گران‌قیمت دارند اما باشگاه‌های لیگ‌برتری نسبت به دیگر مناطق اروپایی مبالغ بیشتری برای خرید بازیکنان هزینه می‌کنند.
به گزارش مدال، سایت مارکا به همین بهانه گران قیمت‌ترین بازیکنان هر تیم را بررسی کرده که مهم‌ترین آن‌ها را مرور می‌کنیم:
آرسنال – پیر امریک اوبامیانگ
مهاجم گابنی که به عنوان جانشین سانچز به جمع توپچی اضافه شد آخرین خرید آرسن ونگر بود. او از زمان پیوستن به آرسنال ۳۱ گل به ثمر رسانده است. مبلغ قرارداد او ۶۳ میلیون یورو است.
برایتون – علیرضا جهانبخش
آقای گل لیگ هلند با امید باقی نگه داشتن برایتون در لیگ برتر به این تیم پیوست. او تا امروز اصلا نتوانسته جایگاه مناسبی به دست آورد و نه پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داده و نه گلی به ثمر رسانده است. جهانبخش تابستان سال گذشته با مبلغ ۱۹ میلیورن یورو به برایتون آمد.
چلسی – کپا آریزابالاگا
کپا در آخرین لحظات بسته شدن پنجره نقل‌‌ و انتقالاتی به عنوان جانشین کورتوا که به رئال پیوسته بود به چلسی آمد. کپا تا امروز نمایشی متوسط داشته است. مبلغ قرارداد کپا که از اتلتیکو بیلبائو به چلسی پیوست ۸۰ میلیون یورو بود تا گران‌قیمت‌ترین دروازه‌بان تاریخ شود.
لیورپول – ویرجیل فن‌دایک
گران‌قیمت‌ترین بازیکن لیورپول کاملا مستحق این عنوان است زیرا او خود را به عنوان بهترین دفاع جهان اثبات کرده و هر روز نمایش درخشان‌تری نسبت به روز قبل ارائه می‌دهد تا به قهرمانی لیورپولی‌ها کمک کند. فن‌دایک با مبلغ ۸۵ میلیون پوند از ساوتهمپتون به لیورپول پیوست.
منچسترسیتی – دی‌بروین
دی‌بروین از چلسی جدا شد تا بتواند پیشرفت کند و خود را به عنوان بازیکنی درجه ۱ در دنیا اثبات کند. این هافبک بلژیکی در ولفسبورگ درخشید تا پپ او را به سیتی بیاورد. مبلغ قرارداد او ۷۶ میلیون یورو است.
منچستر یونایتد – پل پوگبا
فروش پوگبا جزو معدود اشتباهات فرگوسن بود. او به عنوان بازیکن آزاد به یوونتوس پیوست تا منچستری‌ها برای بازگشت او ۱۰۵ میلیون یورو هزینه کنند. این هافبک فرانسوی زیر نظر مورینیو نتوانست خودی نشان دهد اما حالا به ستاره اصلی یونایتد تبدیل شده است.
تاتنهام – داوینسون سانچر
این مدافع کلمبیایی پس از فصلی درخشان در آژاکس با مبلغ ۴۰ میلیون یورو به تاتنهام پیوست. او یکی از مهم‌ترین بازیکنان آژاکس بود که در راه رسیدن آن‌ها به فینال لیگ اروپا تاثیر زیادی داشت. 

 

تگ ها


داوینسون سانچز پیر امریک اوبامیانگ پل پوگبا کوپا آریسابالاگا کوین دبروین ویرجیل فان‌دیک علیرضا جهانبخش تاتنهام آرسنال منچستر یونایتد چلسی منچستر سیتی برایتون و هاو آلبیون لیگ برتر فوتبال