کلوپ: توخل شجاع بود که به لیگ برتر آمد

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول توماس توخل را بابت قبول هدایت چلسی فردی شجاع توصیف کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، هنوز یک سال از حضور توماس توخل روی نیمکت چلسی سپری نشده که او این باشگاه را تبدیل به یکی از قوی ترین تیم های جهان و البته مدافع عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان کرده است. در آستانه دیدار دو تیم چلسی و لیورپول در لیگ برتر، یورگن کلوپ مدعی شد چالش هایی مشابه توماس توخل در دوران مربیگری خود تجربه کرده است.

یورگن کلوپ گفت: "توماس توخل فلسفه فوتبال مورد نظر خود را داشته و علاقمند به حفظ مالکیت در زمین است، اما او در مورد هیچ چیزی سرسختی بیش از حدی به خرج نمی دهد. توماس توخل از نظر فنی در بالاترین سطح انعطاف قرار دارد.

او با شرایط مختلف سازگار شده و این اتفاق به خصوص هنگامی که توماس توخل از ماینتس به دورتموند آمد رخ داد و او توانست با شرایط خود را وفق بدهد. اتفاقا من هم در آن مقطع با همین چالش روبرو شدم. ناگهان شما بازیکن با کیفیتی کاملا متفاوت در اختیار دارید و باید با این موضوع کنار بیایید.

سپس وقتی توماس توخل هدایت پاری سن ژرمن را به عهده گرفت یک گام دیگر در دوران مربیگری خود برداشت و به نظر من نحوه برخورد توماس توخل با این تغییرات واقعا فوق العاده بود. با این رزومه مشخص بود که سرنوشت توماس توخل روزی به کار در لیگ برتر ختم می شود، زیرا او واقعا یک مربی استثنایی است.

باید اعتراف کنم عملکرد توخل همیشه فوق العاده بوده است. او در ماینتس موفق بود و در دورتموند این رویه را ادامه داد. علیرغم ادامه این روند در پاریس، توخل برای ادامه کار خود راه آسان را انتخاب نکرد و هدایت یک باشگاه بزرگ در لیگ برتر را به عهده گرفت.

تگ ها


یورگن کلوپ توماس توخل چلسی لیورپول