آرای عجیب توپ طلا؛ آرژانتین علیه لواندوفسکی

نماینده آرژانتین در توپ طلای فرانس فوتبال، روبرت لواندوفسکی را حتی در میان ۵ گزینه خود نیز قرار نداد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لیونل مسی دوشنبه شب توانست برای هفتمین بار برنده توپ طلا شود. او توانست بیشترین آرا را به خود اختصاص دهد و با ۳۳ امتیاز بیشتر از روبرت لواندوفسکی ستاره لهستانی بایرن بار دیگر مرد سال فوتبال جهان شود. خبرنگاران منتخب فرانس فوتبال از سراسر جهان می توانستند به ۵ گزینه رای دهند و به هر کدام نیز امتیاز خاصی تعلق می گرفت و مثل همیشه شاهد آرای عجیبی بودیم.

برای مثال ۱۰ خبرنگار از ۱۷۰ خبرنگار به کریم بنزما ستاره رئال به عنوان بهترین بازیکن رای دادند که در میان شان کشورهای چاد، توگو، ماداگاسکار، کوموراس، تونس و تاهیتی دیده می شود. از نظر آلفردو رلانیو نماینده اسپانیا نیز کریم جزو ۵ گزینه بود اما جالب است که انریکه وولف نماینده آرژانتین که سابقه بازی برای رئال را دارد، نام روبرت لواندوفسکی را بین ۵ گزینه خود هم قرار نداد.

طبعا لیونل مسی انتخاب شماره یک او بود ولی حاضر نشد به ستاره لهستانی در رتبه پنجم نیز رای دهد. وولف می دانست که لواندوفسکی جدی ترین رقیب مسی است و به این ترتیب قصد داشت شانس او را برای رسیدن به فوق ستاره پی اس جی، بیش از پیش کاهش دهد. در مجموع ۲۵ خبرنگار لواندوفسکی را جزو پنج رای خود به حساب نیاوردند.

هیچ یک از خبرنگاران کشورهای عرب زبان غیر از موریتانی، رای اول خود را به روبرت لواندوفسکی اختصاص نداده است. خبرنگار کشور پرتغال نه به کریستیانو رونالدو و نه به لیونل مسی رای نداده است.  نماینده ایران نیز به ترتیب روبرت لواندوفسکی، لیونل مسی، انگولو کانته، جانلوییجی دوناروما و لئوناردو بونوچی رای داده است. 

نکته جالب دیگر اینکه نماینده ازبکستان به کیلیان امباپه به عنوان بهترین بازیکن جهان رای داد.

آرای نهایی توپ طلای ۲۰۲۱:

۱. لیونل مسی (آرژانتین، بارسلونا، پی اس جی)، ۶۱۳ امتیاز

۲. روبرت لواندوفسکی (لهستان، بایرن مونیخ)، ۵۸۰ امتیاز

۳. جورجینیو (ایتالیا، چلسی)، ۴۶۰ امتیاز

۴. کریم بنزما (فرانسه، رئال مادرید)، ۲۳۹ امتیاز

۵. انگولو کانته (فرانسه، چلسی)، ۱۸۶ امتیاز

۶. کریستیانو رونالدو (پرتغال، یوونتوس، منچستریونایتد)، ۱۷۸ امتیاز

۷. محمد صلاح (مصر، لیورپول)، ۱۲۱ امتیاز

۸. کوین دی بروین (بلژیک، منچسترسیتی)، ۷۳ امتیاز

۹. کیلیان امباپه (فرانسه، پاری سن ژرمن)، ۵۸ امتیاز

۱۰. جانلوئیجی دوناروما (ایتالیا، آث میلان، پاری سن ژرمن)، ۳۶ امتیاز.

تگ ها


تیم ملی آرژانتین لیونل مسی روبرت لواندوفسکی کیلیان امباپه کریستیانو رونالدو بایرن مونیخ پاری سن ژرمن فوتبال جهان کریم بنزما منچستر یونایتد آرژانتین رئال مادرید فوتبال