باید ژاکا را به ماندن در آرسنال ترغیب می کردم

ژاکا ستاره سوئیسی آرسنال که سال گذشته با هواداران این باشگاه دچار تنش شده بود، حالا به ماندن در جمع توپچی ها نزدیک تر از جدایی است....

به گزارش "ورزش سه"، سال گذشته وقتی هنوز اونای امری سرمربی آرسنال بود، برای گرانیت ژاکا اتفاق عجیبی رخ داد. او که در بازی برابر پالاس تعویض شده بود، هنگام خروج از زمین و پس از شنیدن اعتراضات هواداران، واکنش بدی از خود نشان داد و این مساله باعث بروز تنش بین آنها شد. امری برای چند هفته ژاکا را از فهرست بیرون گذاشت و همه چیز حکایت از این داشت که او در انتقالات زمستانی توپچی ها را ترک خواهد کرد ولی با ورود میکل آرتتا به جای امری همه چیز تغییر کرد.

ژاکا فصل جاری ۳۹ بازی برای آرسنال انجام داده و زیر نظر آرتتا حالا کاملا متحول شده است و به نظر نمی رسد دیگر قصد جدایی داشته باشد.

سرمربی اسپانیایی آرسنال در نشست خبری بازی با واتفورد و در مورد ژاکا گفت:« به عنوان یک فوتبالیست و زمانی که در زمین هستید، حس کردن عشق، حمایت و تشویق هوادران به شما انرژی فراوانی می دهد. امیدوارم ژاکا وقتی هواداران اجازه بازگشت به ورزشگاه ها را پیدا کنند، بتواند بار دیگر این عشق را تجربه کند. مردم بهتر می دانند که در آن مقطع چه اتفاقی رخ داد و چه تاثیری روی ژاکا و در مجموع باشگاه گذاشت. وقتی سرمربی آرسنال شدم، دیدگاهم به ژاکا بسیار مثبت بود و او را خیلی خوب می شناختم.»

آرتتا ادامه داد:« یکی از کارهایم در شروع این بود که ژاکا را به ماندن ترغیب کنم. من باید کاری می کردم که او بار دیگر از فوتبالش و از زندگی در لندن و بازی برای آرسنال لذت ببرد. اینکه خانواده او بتوانند احساس شاد بودن کنند. ژاکا بازیکنی است که اگر آماده باشد، ۱۰۰ درصد توانش را در زمین می گذارد. او سخت  تلاش می کند و بار دیگر اعتماد همه را به دست آورده است.»

تگ ها


مایکل آرتتا گرانیت ژاکا آرسنال