کلوپ مثل روانشناس بود؛ خیلی از مورینیو یاد گرفتم

هنریک میخیتاریان، ستاره ارمنستانی رم، صحبت‌های جالبی در رابطه با یورگن‌کلوپ و ژوزه مورینیو مطرح کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، هنریک میخیتاریان در حالی فردا شب در بازی رفت نیمه نهایی لیگ اروپا رو در روی تیم سابق خود یعنی منچستریونایتد قرار خواهد گرفت که ستاره رم پیش از این مسابقه صحبت های جالبی را درباره دو تن از مربیان سابق خود یعنی یورگن‌کلوپ و ژوزه مورینیو مطرح کرده است.

میخیتاریان گفت: " کلوپ با بازیکنان صمیمیت زیادی داشت. او بیشتر شبیه یک روانشناس بود و سعی می کرد به شما اعتماد به نفس دهد حتی اگر بد بازی کنید یا اشتباه مرتکب شوید. در آن زمان من یک عادت بد داشتم.  وقتی بد بازی می کردم خودم را پنهان می کردم و با کسی حرف نمی زدم.

در یک مسابقه من احساس گناه کردم که شاید به دلیل اشتباه من شکست خوردیم. به خودم فشار می آوردم اما کلوپ به من فهماند که فوتبال یک بازی ۱۱ نفره است؛ این تیم است که می برد یا می بازد و فقط مختص یک بازیکن نیست. او به من فهماند که ممکن است اشتباه رخ دهد و هیچ کسی از آن در امان نیست. او مرا متوجه کرد که این مسائل بخشی از زندگی هستند بنابراین کمک کرد که فشار زیادی را از روی خود بردارم و مثبت تر فکر کنم."

میختاریان درباره اینکه گفته می‌شود او از پیوستن به منچستر یونایتد در سال ۲۰۱۶ پشیمان است نیز گفت: " من هرگز از تصمیمات خود پشیمان نیستم. در آن زمان مورینیو یکی از مربیان موفق جهان به شمار می آمد. من فکر می کنم که او یک مربی با بیشترین جام ها بود؛ بنابراین این تجربه متفاوتی به شمار می‌آمد. شرایط خیلی سخت بود اما چیزهای زیادی یاد گرفتم. من یاد گرفتم چگونه دفاع کنم و به تیم کمک کنم."

تگ ها


هنریک میخیتاریان آ اس رم ژوزه مورینیو یورگن کلوپ تاتنهام لیورپول