چراغ سبز وزارت بهداشت برزیل به بازگشت فوتبال

در برزیل تلاش دارند تا رقابت های فوتبال که به دلیل شیوع کرونا تعطیل هستند، از سر گرفته شوند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فوتبال در برزیل هم به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده است و زمان شروع مجدد آن نامشخص است.

در اروپا فعلا لیگ های هلند و فرانسه نیمه تمام مانده است و سرنوشت لیگ های انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و آلمان نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

دولت برزیل موافق بازگشت فوتبال است و وزارت بهداشت این کشور نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مشکلی برای از سرگیری فوتبال ندارد اما مشکلاتی که بر سر این راه وجود دارد را نیز مطرح کرد. 

پس از تعطیلی لیگ والیبال برزیل، شائبه هایی در مورد نیمه تمام ماندن لیگ های فوتبال نیز مطرح شده بود اما وزارت بهداشت امروز چراغ سبز خود را به از سرگیری فوتبال نشان داد با این شرط که مشلات موجود حل شود.

از نظر وزارت بهداشت، فوتبال ورزشی تاثیرگذار و مهم در میان ملت برزیل است و شروع آن می تواند در اقدامات صورت گرفته برای فاصله گذاری اجتماعی کمک کند. فوتبال می تواند مردم را در خانه نگاه دارد و این می تواند در روزهای قرنطینه، کمک بزرگی محسوب شود.

در بیانیه وزارت بهداشت آمده است که مشکل در کمبود تست های سریع کروناست. به این ترتیب که در صورت از سرگیری فوتبال، باید تمامی بازیکنان، خانواده های شان، مربیان و افراد درگیر در یک بازی فوتبال تحت تست کرونا قرار بگیرند. دولت قول مساعد داده است که این تست ها فراهم شوند ولی با توجه به گستردیگ جمعیت، مشخص نیست که این تعداد جوابگو خواهد بود یا خیر.

ضمن اینکه مشکل بزرگتر زمانی خواهد بود که تست یک بازیکن مثبت اعلام شود و در آن صورت شاید ادامه بازی ها غیرممکن باشد.

به نظر می رسد که اگر برای این معضلات چاره ای اندیشیده شود، فوتبال برزیل نیز می تواند امیدوار به شروع مجدد باشد.

بیشتر بخوانید:
آگوئرو: خیلی از بازیکنان نگران شروع بازی‌ها هستند
مسی لائوتارو را به نیوکمپ می‌برد؟
کلوپ: خاطره قهرمانی با دورتموند را فراموش نمی‌کنم 

تگ ها


سانتوس فوتبال جهان برزیل کرونا برزیل فلامینگو فوتبال