سعید عزت اللهی در رینگ بوکس

هافبک ایرانی تیم وایله از بازگشتش به دوران اوج می‌گوید و همچنین کیفیت لیگ دانمارک را با چمپیونشیپ انگلستان مقایسه می‌کند....

به گزارش "ورزش سه"، سعید عزت‌اللهی برترین لژیونر فوتبال ایران در این هفته بود. او موفق شد یک پاس گل بدهد و روی گل سوم هم نقش آفرینی کند تا وایله بولدکلاب باخت ۳-۰ را با تساوی ۳-۳ عوض کند.

عزت اللهی که در هفته‌های اخیر نمایش‌های درخشانی را ارائه کرده و در پست هافبک دفاعی درخشیده، در گفتگو با خبرنگار ما فشار لیگ دانمارک اشاره کرده و همچنین ابراز خوشحالی می‌کند که توانسته به دوران اوج بازگردد.

* پاس گل از گل زدن جذاب تر تست
هافبک دفاعی ملی پوش که در جام جهانی نیز حضور داشت، در ابتدا با اشاره به عملکردش در بازی آخر وایله عنوان کرد: خداراشکر دو پاسی که دادم تاثیرگذار بود و توانست نتیجه بازی را برگرداند. حس خوبی است و من همیشه پاس گل دادن را بیشتر از گل زدن دوست داشتم. فکر میکنم حس خیلی جالبی بود و خداراشکر همه چیز جفت و جور درآمد؛ هم محاسبه من در ارسال پاس و هم جایگیری و ضربه آخر مهاجممان. 

* خوشحالم که به اوج برگشتم
او درباره عملکرد فنی اش گفت: شرایطم، شرایط خوبی است و فکر می‌کنم در آمادگی کامل هستم. باتوجه به اینکه هر هفته بازی پرفشاری داریم، این به من و دیگر بازیکنان کمک می‌کند که خودشان را در آمادگی کامل نگه دارند. خوشحالم از اینکه هم باشگاه و هم مربی و بازیکنان به من کمک کردند که اعتماد به نفس خودم را پیدا کنم و بتوانم چیزی که از من انتظار دارند را در زمین پیاده کنم و در بازی‌های باقی مانده این روند را ادامه دهم و اتفاقات خوب رخ دهد.

* لیگ دانمارک به هیچ وجه آسان نیست
سعید عزت اللهی در مورد فضای لیگ دانمارک توضیح داد: لیگ دانمارک خیلی لیگ فیزیکی و پرفشاری است و اصلا اینطور نیست که کسی فکر کند لیگ آسانی است. تیم‌های بسیار خوبی حضور دارند و بازیکنان جوان و پرانرژی هم هستند و خیلی نزدیک به چمپیونشیپ انگلستان است. فشار بازی‌ها چیزی کم ندارد و همه تیم‌ها سبک درگیر شونده و قدرتی را با حضور بازیکنان تکنیکی پیش می‌برند. قطعا خیلی لیگ پرفشاری است و بعضی روزها من بعد از بازی و زیر دوش متوجه می‌شوم که چند جای بدنم کبود شده یا زخم شده. قشنگ یک رینگ بوکس است و بعضی روزها از درد خوابم نمی‌برد. لیگ دانمارک خیلی لیگ پرفشاری است.

* اگر آقای اسکوچیچ بخواهد با افتخار درخدمتم
ستاره تیم وایله با اشاره به احتمال دعوتش به تیم ملی تصریح کرد: اردوی قبلی صلاح‌دید آقای اسکوچیچ و کادرفنی بوده. اما هر موقع که صلاح بدانند مثل گذشته در تیم ملی کشورم می‌جنگم و با افتخار در خدمتشان هستم و مشکلی از این بابت وجود ندارد. همیشه به نظر سرمربی تیم ملی احترام می‌گذارم و باید ببینیم که سرمربی تیم ملی چه چیزی را صلاح می‌دانند. انشالله تلاش کنیم یک بار دیگر تیم ملی مان را از موقعیت سخت رها کنیم.

* نمیدانم باشگاه تصمیمی در فروشم دارد یا نه
وی در مورد جایگاه تیم وایله و قطعی شدن بقا گفت: بقای ما ۹۰٪ قطعی است اما ما نباید خیالمان راحت شود و باید تا بازی آخر تلاش کنیم. من با وایله قرارداد دارم و بقیه‌اش برعهده باشگاه است که ببینیم باشگاه تصمیمی در فروش من دارد یا ندارد.

* حضور در لیگ دانمارک خیلی به من کمک کرد
عزت‌اللهی راجع به بازگشتش به فرم مطلوب و انگیزه اش اظهار داشت: دلیل و انگیزه من همیشه مسیر سختی است که آمده‌ام و به اینجا رسیده‌ام. مصدومیت یک وقفه‌ای انداخت و متاسفانه از آن فرم خارج شدم اما می‌دانستم همچنان میتوانم و اگر بخواهم، مسیر درست را خواهم ساخت و به آن فرم با خواهم گشت. انتخابی که داشتم به من کمک کرد و فضای باشگاه بسیار صمیمی بود و توانستم اعتماد به نفس را پیدا کنم و آن ترس و استرس ناشی از مصدومیت را کنار بگذارم و با تمام وجود برای تیمم بجنگم. الان هم در فرم خوبی هستم و برای قدم‌های بعدی آماده می‌شوم.

* باید ببینیم سیاست باشگاه به چه شکلی است
هافبک جوان تیم وایله درباره احتمال جدایی اش عنوان کرد: درباره جدایی از لیگ دانمارک الان نمی‌توانم صحبت کنم اما باید ببینیم در این چند بازی چه اتفاقی می‌افتد. فعلا قطعا تمام حواسم روی بازیهای باقی مانده است و بعد اگر خدا بخواهد و کادرفنی صلاح بدانند، اولویتم تیم ملی خواهد بود. بعد هم که با باشگاه قرارداد دارم و باید ببینیم سیاست باشگاه به چه شکلی است و اصلا پیشنهادی می‌آید یا نه.

* بازیکنان تیم ملی باید واکسن بزنند
او در پایان با اشاره به موضوع واکسیناسیون بازیکنان تیم ملی گفت: واکسن موضوع مهمی است و امیدوارم مسئولان یک تمهیداتی اندیشه کنند تا بتوانند زودتر این مسئله را رفع کنند. ما هم قرار است از ماه بعدی واکسن بزنیم و الان جمعیت مسن‌ها تقریبا واکسینه شده‌اند.

تگ ها


سعید عزت اللهی اف سی وایله