قرعه‌کشی لیگ قهرمانان؛ مسی با PSG در گروه مرگ؟

امشب در استانبول قرعه‌کشی دور گروهی لیگ قهرمانان برگزار خواهد شد و ممکن است PSG با فوق ستاره هایش در گروه مرگ قرار بگیرد. مهدی طارمی و سردار آزمون نیز حریفان‌شان را خواهند شناخت....

به گزارش "ورزش سه"، مراسم قرعه‌کشی مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۲-۲۰۲۱ از ساعت ۲۰:۳۰ امش به وقت تهران در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد تا ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها رقبای خود را بشناسند.

بر همین اساس و طبق اعلام اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) سیدبندی تیم‌ها برای این قرعه‌کشی به شرح زیر است:

سید یک: چلسی، ویارئال، اتلتیکومادرید، منچسترسیتی، بایرن مونیخ، اینتر، لیل و اسپورتینگ لیسبون

سید دو: رئال مادرید، بارسلونا، یوونتوس، منچستریونایتد، پاری‌سن‌ژرمن، لیورپول، سویا و دورتموند

سید سه: پورتو، آژاکس، شاختار، لایپزیش، سالزبورگ، بنفیکا، آتالانتا و زنیت

سید چهار: بشیکتاش، دیناموکیف، شریف تیراسپول، کلوب بروژ، یانگ بویز، میلان، مالمو و ولفسبورگ

قوانین

تیم های یک کشور در یک گروه قرار نمی گیرند. امکان هم گروهی نمایندگان اوکراین و روسیه وجود ندارد. به دلیل حق پخش رقابت ها، کمک به برنامه ریزی لیگ های داخلی و جنبه های تبلیغاتی، تیم های یک کشور به شکل مساوی در بین گروه های ۱ تا ۴ و ۵ تا ۸ تقسیم می شوند. به عنوان مثال از چهار تیم ایتالیایی، دو تیم در گروه های ۱ تا ۴ و دو تیم در گروه های ۵ تا ۸ قرار می گیرند.

با توجه به قهرمانی ویارئال در لیگ اروپا، اسپانیا ۵ تیم خواهد داشت. حداقل دو تیم اسپانیایی در بین گروه های ۱ تا ۴ و حداقل دو تیم اسپانیایی دیگر در بین گروه های ۵ تا ۸ قرار خواهند گرفت.

براتیسلاو ایوانوویچ و مایکل اسین دو ستاره سابق چلسی(قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان) امشب کار قرعه کشی را انجام خواهند داد.

در نگاه اول پی اس جی با داشتن لیونل مسی، نیمار و دیگر ستاره های بزرگش در بسیاری از پیش بینی ها شانس اول قهرمانی است و برای منچسترسیتی و چلسی هم شانس بزرگی قائل هستند. شاید برای نخستین بار هیچ تیم اسپانیایی جزو تیم های صاحب بخت اول قهرمانی مطرح نیستند و در میان ۵ تیم دارای شانس قهرمانی به میان آورده نمی شوند.

در سید اول لیگ قهرمانان فصل جاری شاهد تیم هایی هستیم که به ندرت در این سید قرار داشتند.

حضور ویارئال، اتلتیکو، لیل و اسپورتینگ لیسون در نوع خود جالب توجه است اما در سید دوم غول های بزرگ اروپایی را شاهد هستیم.

بزرگانی چون رئال مادرید، بارسلونا، یوونتوس، لیورپول، منچستر، دورتموند و پی اس جی در این سید قرار دارند و قطعا به یکدیگر برخورد نخواهند کرد.

اگر دنبال مهدی طارمی می‌گردید، او با پورتو در این سید قرار گرفته است. سردار آزمون هم با زنیت در همین سید است. به این ترتیب سردار و طارمی در مرحله گروهی با هم همگروه نمی‌شوند. ۲ تیم پرتغالی، ۲ تیم از اوکراین و ۲ تیم ردبول (لایپزیش و سالزبورگ) در این سبد حضور دارند. تیم‌های روسیه و اوکراین هم به‌خاطر درگیری نظامی و سیاسی بین ۲ کشور الزاما باید در یک سبد قرار می‌گرفتند.

حضور میلان بزرگ در سید چهارم نیز در نوع خود جالبد توجه است. نایب قهرمان فصل گذشته سری آ پس از سال ها به لیگ قهرمانان برگشته و در سید آخر قرار دارد.

قرعه‌های سخت زیادی را می‌شود تصور کرد.

به‌طور مثال اگر منچسترسیتی از سید اول با بارسلونا از سید ۲ و آژاکس یا پورتو از سید سوم و میلان از سید آخر به‌هم بیفتند، آنگاه قرعه مرگ شکل می‌گیرد.

اگر به‌جای من‌چسترسیتی یکی از تیم‌های چلسی یا بایرن از سید اول، به‌جای بارسا یکی از میان رئال، پاری‌سن‌ژرمن یا لیورپول از سید دوم و به‌جای آژاکس یکی از دو تیم پورتو یا آتالانتا هم در چنین قرعه‌ای جا بگیرند، قرعه مرگ کماکان برقرار خواهد بود.

گروه مرگ احتمالی: سیتی(بایرن یا چلسی)، بارسا(رئال، پی اس جی یا لیورپول)، آژاکس، میلان

ساده ترین گروه

ساده‌ترین گروه ممکن هم می‌تواند گروهی متشکل از این تیم‌ها باشد؛ ویارئال (یا اسپورتینگ)، سویا (یا دورتموند)، هر تیمی از سید سوم غیر از پورتو، آژاکس و آتالانتا و یک تیم از سید چهارم غیر از میلان.

تصور کنید گروهی متشکل از لیل(ویارئال یا اسپورتینگ)، سویا، سالزبورگ و شریف(یانگ بویز یا مالمو).

تگ ها


بروسیا دورتموند بایرن مونیخ یوفا پاری سن ژرمن اینتر میلان آث میلان سویا منچستر یونایتد چلسی منچستر سیتی یوونتوس اسپورتینگ لیسبون رئال مادرید بارسلونا وولفسبورگ