رییس نیس: همه چیز تقصیر بازیکنان مارسی بود

ژان پیر ریور، رییس باشگاه نیس، بازیکنان مارسی را برای تحریک تماشاگران و درگیری های بعدی که منجر به نیمه تمام ماندن بازی دو تیم شد، مقصر دانست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با وجودی که این هواداران نیس میزبان بودند که در تمام طول بازی اشیائی را به سمت بازیکنان مارسی پرتاب می کردند، اما ژان پیر ریور، رییس باشگاه نیس، بازیکنان مارسی را متهم کرد که باعث ایجاد درگیری گسترده و شدیدی شدند که روز یکشنبه باعث هجوم هواداران به زمین بازی شد و سرانجام منجر به نیمه تمام ماندن مسابقه گردید.

تیم‌های المپیک مارسی و نیس در چارچوب هفته سوم لیگ فرانسه در ورزشگاه آلیانز ریویرا شهر نیس به مصاف هم رفتند؛ تیم میزبان با گل دقیقه ۴۹ کاسپر دولبرگ از مارسی پیش افتاد. بازی دو تیم در حالی که به دقایق پایانی خود نزدیک می شد، به دلیل رفتار خشونت آمیز هواداران تیم میزبان و هجوم آوردن آنها به زمین، متوقف شد.


ریور گفت بازیکنان مارسی پس از برخورد یک بطری با هم تیمی شان دمیتری پایت در نزدیکی پرچم کرنر، زیادی عصبانی به هواداران واکنش نشان دادند. او همچنین ادعا کرد برخی از اعضای همراه تیم مارسی بازیکنان نیس را کتک زده اند.

این بازی زمانی لغو شد که بازیکنان مارسی، که پس از هجوم تماشاگران خشمگین نیس به زمینف به رختکن پناه برده بودند، به دلیل نگرانی برای ایمنی خود از بیرون آمدن از رختکن در امتناع کردند.


ریور در مصاحبه با RMC گفت: "چیزی که باعث تحریک شد واکنش دو بازیکن مارسی (آلوارو گونزالس و ماتئو گوندوزی) بود که باعث خشم طرفداران شد.

ناامیدکننده است که مسابقه اینگونه به پایان می رسد. همه چیز کاملاً روشن است... محافظ مارسی نباید وارد زمین می شد و بازیکنان ما را می زد.

من واقعاً نمی فهمم چرا مارسی دوباره به زمین برنگشت تا بازی از سر گرفته شود."

ماتئو گوندوزی و لوان پرز از جمله بازیکنانی بودند که آثار ضرب و شتم طرفداران نیس روی گردن آنها به وضوح دیده می شد.

تصاویری از پایت با کبودی در کمر خود نیز منتشر شده است که احتمالاً در اثر برخورد با بطری که تماشاگران به سویش پرتاب کرده بودند ایجاد شده است.


بر اساس قوانین لیگ ۱، نیس با نتیجه ۳-۰ برنده اعلام خواهد شد.

با این حال مطمئناً مارسی در روزهای آینده به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

تگ ها


المپیک مارسی فوتبال جهان نیس لوشامپیونه فرانسه فوتبال