وعده بی‌نتیجه مدیران پرسپولیس به یحیی

سرمربی پرسپولیس در شرایطی که بعد از گفتگو با مدیریت این باشگاه با قاطعیت از انجام یک انتقال تحت نظر خود خبر داده بود، تا این لحظه به نتیجه مدنظر خود دست نیافته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یحیی گل محمدی دو روز پیش در گفتگویی که در محل تمرین این باشگاه با اصحاب رسانه‌ها داشت، با قاطعیت از انجام یک انتقال طبق نظر خود خبر داد و از آن به عنوان یک سورپرایز بزرگ یاد کرد.

برای رسانه‌هایی که مدت‌ها دور از تمرین پرسپولیس بودند، از این موضوع کاملا آگاه بودند که دریافت مجوز حضور به معنای این است که سرمربی سرخ‌ها بار دیگر قرار است بیشتر از یک گفتگو، به دنبال این است تا خواسته قلبی خود را به نتیجه برساند و آن را به هواداران برساند. اتفاقی که پیش از این نیز رقم خورده بود و بعد از اختلافی که میان سرمربی سرخ‌ها با مدیر اسبق این باشگاه شکل گرفته بود، این اصحاب رسانه‌ بودند که مجوز حضور در تمرین را به دست آوردند. جایی که یحیی ابتدا با گفتگوی آتشین خود علیه مدیر وقت، در ادامه به حالت قهر روی نیمکت و دور از تمرین تیمش حاضر شد.

این اتفاق تکراری کاملا مشخص می‌کرد که سرمربی سرخ‌ها بعد از اینکه سه ستاره تیمش را از دست داده بود و نقل و انتقالات هم کاملا باب میل او پیش نمی‌رفت، با مشاهده صحبت‌های مدیریت و خصوصا ابراهیم شکوری مبنی بر تلاش دوباره این باشگاه برای قهرمانی در لیگ و موفقیت بزرگ در آسیا، به دنبال این است تا در گفتگویی با رسانه‌ها گلایه‌های خود را به شکلی مطرح کند. شاید او منتظر همان سوالی بود که با جمله "نفس مدیران باشگاه از جای گرم بلند می‌شود" همراه شد.

فصل گذشته و اولین روز تمرین پرسپولیس برای لیگ بیستم؛ یحیی تمرین را با ۱۲ بازیکن استارت زد و با توجه به عدم پیگیری باشگاه برای تمدید قرارداد و جذب نفرات از لفظ "این تیم یتیم است" استفاده کرده بود ولی در این فصل شاید احترامی که به نسبت رسول پناه به جعفر سمیعی قائل بود، کمی با ملایمت بیشتر و البته نگران آینده، گلایه‌های خود را مطرح کرد. او اینبار کنار تیم و همراه بازیکنان حاضر در تمرین هست اما مسلما نگرانی و اضطراب او کم از آغاز فصل گذشته ندارد.

سرمربی پرسپولیس که نزدیک به نیم ساعت بعد از حضور بازیکنان و اعضای تیمش در زمین حاضر شد و تمام این مدت را در اتاق مربیان مشغول گفتگو با مدیریت (جعفر سمیعی) بود. جایی که خودش به این نکته نیز اشاره کرد و در پاسخ به سوالات پرتعداد خبرنگاران و بازتاب گلایه هواداران نسبت به نقل و انتقالات این باشگاه مدعی شد که در تماس با مدیر باشگاه، از انجام یک انتقال مناسب خبر داد. یحیی در دو مقطع و البته برای اینکه نشان دهد چندان هم به این موضوع مطمئن نیست یک بار از انجام این انتقال طی "دو سه ساعت آتی" و یک بار نیز از "دو سه روز آینده"، برای انجام یک انتقال مناسب و باب میل خود و شاید هواداران خبر داد.

امروز از ۴۸ ساعت اعلام شده یحیی گل محمدی گذشته است. مدیریت باشگاه در خصوص دو انتقالی که شاید تصور می‌شد به نتیجه برسد ناکام مانده است. نه رضا اسدی به توافقی برای حضور در این تیم دست یافته و نه از سجاد شهباززاده خبری شد و گمانه‌زنی‌ها نیز همچنان درباره شهریار مغانلو ادامه دارد.

سرمربی پرسپولیس که از جمع تمدیدی‌های مدنظرش هم همچنان کمال کامیابی‌نیا باقی مانده و نتوانسته ماموریت نقل و انتقالاتی را به نتیجه لازم نزدیک کند، به خوبی از فصل سختی که پیش رو دارد، خبر دارد. جایی که حتی مدیران باشگاه نیز بارها با اشاره به رقابت نابرابر با تیم‌های صنعتی از ناکامی خود در نقل و انتقالات طی برنامه خبر داده‌اند. آنها ماموریت خود را دستیابی به ششمین قهرمانی قرار داده‌اند و البته باید این موضوع را در نظر گرفت که شاید به سرانجام نرسیدن انتقالات کار آنها را سخت‌تر از همیشه قابل پیش‌بینی کند.

فصل گذشته به جدایی شجاع خلیل‌زاده، علی علیپور، مهدی ترابی و محمد نادری و بیرانوند انجامید و این فصل هم تا به اینجا احمد نوراللهی، محمدحسین کنعانی‌زادگان و شهریار مغانلو رفته‌اند و کمال کامیابی‌نیا هم هنوز تمدید نکرده.
با این تفاوت که فصل گذشته حداقل آنها خیلی زود حامد لک، میلاد سرلک، سعید آقایی، عیسی آل‌کثیر و احسان پهلوان را به عنوان ستاره‌های قابل توجه به خدمت گرفتند. اینبار اما تا به اینجا حتی هواداران نیز موضعی نگران‌کننده نسبت به نقل و انتقالات دارند.

با این حال کاملا مشخص است که در هیچ تیمی نمی‌توان بحث مربوط به جذب و تمدید بازیکن را متوجه سرمربی دانست. سرمربی لیست ورود و خروج و بازیکنانی که نیاز به تمدید است را به باشگاه ارائه می‌دهد و با امید به اینکه این خواسته تا بالاترین حد ممکن به انجام خواهد رسید، برنامه تمرین، اردویی و آماده‌سازی را دنبال می‌کند تا به تبع آن پاسخگوی نتایج احتمالی در طول فصل باشد. اما این روزها مطابق انتظار برای کادرفنی سرخ‌ها پیش نمی‌رود و شاید اگر بدبینانه نگاه کنیم آیا در آینده در صورت ناکامی در کسب نتیجه، مدیریت در وهله اول و هوادار در ادامه، می‌تواند سرمربی را بازخواست کند؟ در شرایطی که نتوانسته خواسته‌های نقل و انتقالاتی را طبق برنامه و خواسته قطعی کادرفنی پیش ببرد و در اختیار وی قرار دهد.

گزارش: حمید ابراهیمی

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۴۰۰ پرسپولیس تهران فوتبال ایران یحیی گل محمدی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال