رئال یا بارسا؛ کدام یک توپ طلای بیشتری دارند؟

در آستانه مراسم اهدای توپ طلا، تمامی خبرها و بحث‌ها تحت الشعاع این جایزه ارزشمند قرار دارند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مراسم اهدای توپ طلای ۲۰۲۱ امشب در پاریس برگزار شده و برنده نهایی این جایزه که گمانه‌زنی‌ها و حواشی بسیاری را در ماه‌های اخیر به همراه داشته مشخص می‌شود.

رقابت رئال مادرید و بارسلونا در طول ۶۵ سالی که این جایزه از سوی مجله فرانس فوتبال اهدا شده همواره ویژگی جدایی‌ناپذیر آن بوده است.

این دو باشگاه بزرگ فوتبال اسپانیا همیشه جز مدعیان اصلی و رکودداران تاریخی ارزشمندترین جایزه فردی در دنیای فوتبال نیز بوده‌اند.

در طول تمامی این سال‌ها، بازیکنان رئال مادرید و بارسا موفق شده‌اند که ۲۳ توپ طلا از ۶۴ توپ طلای اهدا شده را به خود اختصاص دهند.

بارسلونا با تنها یک توپ طلای بیشتر نسبت به رقیب سنتی خود در این آمار جلو است. آنها پیش از این ۱۲ بار توپ طلا در نوکمپ دیده‌اند و این در حالی است که بازیکنان رئال مادرید نیز ۱۱ بار موفق به کسب این جایزه شده‌اند.

آخرین باری که بازیکن منتخب برای دریافت جایزه توپ طلا از تیمی جز رئال مادرید و بارسا بوده، در سال ۲۰۰۸ بود که کریستیانو رونالدو با پیراهن منچستریونایتد موفق به کسب این جایزه شد و همین نشان دهنده سلطه کامل این دو غول اسپانیایی بر فوتبال اروپا و جهان در سال‌های اخیر است.

بازیکنانی که با پیراهن بارسلونا موفق به دریافت این جایزه شدند عبارت هستند از: لوییس سوارز، کرویف (دوبار)، استویچکوف، ریوالدو، رونالدینیو و مسی (شش بار).

رئال مادرید پس از دریافت این جایزه توسط آلفردو دی استفانو در سال ۱۹۵۹، حدود چهار دهه هیچ برنده‌ای در این رقابت جذاب نداشت تا این که فیگو در سال ۲۰۰۰ بار دیگر توپ طلا را به سانتیاگو برنابئو آورد.

دیگر بازیکنان این تیم که موفق به دریافت این جایزه شدند هم کوپا، رونالدو، کاناوارو، کریستیانو رونالدو (چهار بار) و لوکا مودریچ هستند. زیدان، کاکا و اوون نیز پیش از پیوستن به رئال مادرید این جایزه را به دست آورده بودند.

تگ ها


کریستیانو رونالدو لیونل مسی پاری سن ژرمن فوتبال جهان رئال مادرید بارسلونا لالیگا فوتبال