زنده از سالن کشتی توکیو؛ استارت پرامیدها

در روز دهم المپیک توکیو، دو فرنگی کار پرامید ایرانی مقابل رقبای خود به روی تشک رفته اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در شرایطی که ۱۰ روز از المپیک توکیو می گذرد، کاروان ایران همچنان با همان تک مدال طلای جواد فروغی که در روز نخست توزیع مدال ها به دست آورده، در جدول ها قرار دارد. با شروع مسابقات کشتی از امروز همه منتظر استارتی دوباره برای کاروان ایران هستند؛ اگرچه امروز در رقابت های کشتی فرنگی هم مدالی توزیع نمی شود و مسابقات در دو وزن ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم تا مراحل پایانی برگزار خواهد شد. 


استارت ۶ امتیازی سنگین وزن ایرانی


۷:۰۴: امین میرزازاده، فرنگی کار جوان ایرانی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم با قرعه به مراتب سخت تری مواجه شده است. او در دور اول با مین سئوک کیم از کره جنوبی کشتی گرفت و توانست در همان ابتدای کشتی با حملات پیاپی خود از حریف اخطار بگیرد و در خاک هم دو بارانداز را به زیبایی اجرا کند. میرزازاده در ادامه کشتی هم با اداره حریف خود یک امتیاز گرفت و در نهایت ۶ بر صفر برنده شد. حالا میرزازاده در دور دوم به مصاف میهاین لوپز از کوبا، قهرمان افسانه ای کشتی جهان و المپیک می رود. 


شکست نزدیک و تلخ نجاتی در گام اول


۷:۰۹: علیرضا نجاتی که تصور می شد بتواند به راحتی در دور نخست از سد آرمن ملکیان از ارمنستان بگذرد، کشتی را خوب آغاز کرد و توانست از رقیبش اخطار بگیرد. نجاتی در خاک سعی در اجرای سالتوبارانداز داشت، اما فقط یک امتیاز گرفت. در وقت دوم ورق برگشت و کشتی گیر ارمنستانی توانست امتیازاتی را روی اشتباهات نجاتی از او بگیرد. وقتی کشتی ۵ بر ۲ شده بود، نجاتی در لحظات پایانی حریفش را خاک کرد و بازهم سعی در اجرای سالتو بارانداز داشت که این بار نیز فقط یک امتیاز از سوی داوران دریافت کرد. نجاتی در نهایت کشتی را ۵ بر ۵ کرد، اما به خاطر امتیازات درشت تر رقیب شکست را پذیرا شد. حالا او باید در انتظار بنشیند تا شاید رقیبش به فینال برسد و نجاتی به شانس مجدد برود.

تگ ها


کشتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو فرنگی کشتی