شادی بی‌حد مورینیو از مدال برنز جودوکار پرتغالی

تصاویری از ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی رم، منتشر شده است که در آنها او پس از کسب مدال برنز هم‌وطنش در رشته جودو در بازی های المپیک، از شادی به هوا می پرد....

به گزارش"ورزش سه"، با مدال برنز ژرژ فونسکا در رشته جودو در المپیک توکیو که اولین مدال پرتغال در این بازی ها بود، روح المپیک در ژوزه مورینیو حلول کرد!

سرمربی رم و دستیارانش که مشغول تماشای مبارزه هم‌وطنشان بودند، لحظه‌ای که مدال برنز فونسکا با شکست دادن شادی النهاس کانادایی در گروه زیر ۱۰۰ کیلوگرم قطعی شد، از شادی به هوا پریدند.

مورینیو و دستیارش ژوائو ساکرامنتو هر دو یک کلیپ ویدیویی از شادی خودشان پس از پیروزی جودوکار پرتغالی در اینستاگرام منتشر کردند که در آن مشغول تماشای آخرین لحظات مبارزه فونسکا بودند و سپس با پیروزی او به خوشحالی پرداختند.

پیروزی فونسکا به آن معنا بود که پرتغال بالاخره در ششمین روز از این بازی ها به جدول مدال های المپیک توکیو راه یافت.

فونسکا که دو عنوان قهرمانی جهان دارد، در نیمه نهایی به گوهام چو از کره باخت و از راهیابی به فینال بازماند، اما در بازی رده بندی توانست مدال برنز را از آن خود کند.

فونسکا پس از این مبارزه گفت: "من برای طلا تلاش کردم و برنز گرفتم. آنطور که یم خواستم خوب پیش نرفت اما اکنون روی بردن طلا در پاریس (المپیک ۲۰۲۴) کار خواهم کرد. من به تلاش ادامه خواهم داد چرا که می خواهم بهترین باشم."

فونسکا داستانی شنیدنی دارد؛ در سال ۲۰۱۵ پزشکان پس از آسیب دیدگی او از ناحیه رباط زانو، تومور بدخیمی را در پای چپ این ورزشکار پیدا کردند. اما این جودوکار ۲۸ ساله پس از اینکه موفق شد سرطان غدد لنفاوی را شکست دهد، به میادین بازگشت تا در بالاترین سطح رقابت کند.

فونسکا پیش از کسب مدال برنز المپیک، در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ به مدال طلا دست یافته بود.

مورینیو در اوایل تابستان به رم امد تا هدایت این تیم را بر عهده بگیرد. او و دستیارانش در حال آماده سازی برای شروع فصل جدید هستند.

رم رقابت های سری آ خود را با یک بازی خانگی برابر فیورنتینا در ۲۲ آگوست آغاز می کند. آنها همچنین با توجه به رده هفتم جالورروسی در فصل گذشته، در فصل آینده در لیگ کنفرانس اروپا نیز شرکت خواهند کرد.

تگ ها


ژوزه مورینیو آ اس رم المپیک ۲۰۲۰ توکیو فوتبال جهان فوتبال