قطعی؛ سی و نهمین قهرمانی پورتو در لیگ پرتغال

پورتو موفق شد با پیروزی ۲-۰ مقابل اسپورتینگ دو هفته مانده به پایان لیگ پرتغال قهرمانی خود را در این لیگ قطعی کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پورتو یکی از غولهای فوتبال پرتغال که فصل گذشته در کسب جام قهرمانی لیگ این کشور ناکام مانده و نایب‌قهرمان شده بود در این فصل موفق به جبران شد و دیروز قهرمانی‌اش را در لیگ این کشور قطعی کرد.

پورتو که در پرتغال لقب اژدها را یدک می‌کشد با پیروزی ۲-۰ دیشب مقابل اسپورتینگ یکی از سه غول فوتبال باشگاهی پرتغال موفق شد قهرمانی خود را قطعی کرده و برای بیست و نهمین بار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

پورتو در دیدار دیشب مقابل اسپورتینگ به لطف گلهای دانیلو پریرا و موسای مارگا موفق شد اسپورتینگ را ۲-۰ شکست دهد و با کسب ۷۹ امتیاز قهرمانی‌اش را در هفته سی و دوم قطعی کند. بنفیکا در حال حاضر با ۷۱ امتیاز در رتبه دوم جدول قرار دارد و اسپورتینگ با ۵۹ امتیاز در جایگاه سوم است.

پورتو در دوران بازگشایی لیگ پرتغال در دوره پساکرونا درخشش خارق‌العاده‌ای داشت. پورتو در هشت بازی خود در این دوران شش بار به پیروزی رسید. از این شش پیروزی پنج پیروزی پورتو پیاپی بدست آمد.

اما بنفیکا در دوران پساکرونا تنها ۳ پیروزی بدست آورد. البته عقب افتادن بنفیکا از پورتو تنها مختص به دوران پساکرونا نبود. این تیم از ماه فوریه تا امروز در ۱۳ بازی خود در لیگ پرتغال تنها ۴ پیروزی بدست آورد و این نتایج باعث شد که از حریفش پورتو ۸ امتیاز عقب بیفتد و قهرمانی را به آنها واگذار کند.

پپه ستاره پورتو و مدافع سابق رئال مادرید در پایان بازی دیشب قهرمانی را به همه هواداران پورتو تبریک گفت و اضافه کرد:" این تیم به خاطر کار درخشانی که انجام داده شایسته تبریک است. این قهرمانی نتیجه پشتکار و از خودگذشتگی تیم ما است که حتی در دوران قرنطینه هم دست از تلاش برنداشت. چه چیزی ما را قهرمان کرد؟ در وهله اول اتحاد تیمی. ما نماینده منطقه مهمی در این کشور هستیم و همه خودمان را اهل این منطقه می‌دانیم. وقتی اوضاع سخت می‌شود ما از این عرق منطقه‌ای برای نیروی مضاعف گرفتن استفاده می‌کنیم".

بیشتر بخوانید:
این میلان سهمیه اروپایی می خواهد+ عکس
برباتوف: حرکت گرت بیل غیرحرفه‌ای و بی‌احترامی به رئال بود
آرسنال 2 لیورپول 1؛ یاران کلوپ در حسرت 100 امتیاز

تگ ها


پورتو فوتبال جهان اسپورتینگ لیسبون پورتو پورتو-اسپورتینگ لیسبون لیگ برتر پرتغال فوتبال