کوچ احتمالی ستاره های فوتبال ایران به لیگ هند

در آینده ای نزدیک احتمالا شاهد کوچ برخی ستاره های فوتبال ایران به لیگ هند باشیم؛ لیگی که چندسالی است هزینه زیادی می کند و شرایط سخت افزاری خوبی دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در سال های گذشته میل به لژیونر شدن نزد بازیکنان ایرانی بسیار بیشتر شده است. مشکلات اقتصادی موجود در کشور و البته پرداختی های دلاری در کشورهایی که حتی فوتبال چندان قدرتمندی هم ندارند سبب شده تا تعداد زیادی از بازیکنان ایرانی ترجیح بدهند به جای حضور در تیم های داخلی به کشورهای نه چندان مطرح بروند.


از این رو علاوه بر ستاره هایی که به لیگ های اروپایی و فوتبال قطر و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس رفتند، چند سالی است که شاهد حضور برخی نفرات در کشورهایی مانند اندونزی، آذربایجان، گرجستان و... هستیم. کشورهایی که قطعا از نظر سطح فوتبال شرایط خوبی ندارند و لیگ آنها نیز مانند لیگ ایران کیفیتش بالا نیست اما پرداختی دلاری و امکانات سخت افزاری خوب سبب شده تا بازیکنان ایرانی آنها را به حضور در لیگ ایران ترجیح بدهند.


حالا اما که در آستانه لیگ بیستم فوتبال ایران هستیم، به نظر می رسد لیگ کشور هند مامن جدید ستاره های داخلی باشد. لیگی که طی دو سه سال گذشته با هزینه زیاد توانسته برخی ستاره های مطرح فوتبال را هم به عنوان مربی و بازیکن به خود ببیند. در چنین شرایطی طبیعی است که برخی بازیکنان فوتبال ایران هم تصمیم بگیرند در ازای دریافتی دلاری هرچند اندک در بعد بین المللی اما با توجه به نرخ ارز در داخل ایران به این کشور بروند.


در این خصوص شنیده می شود که برخی تیم های لیگ هند مانند بنگال،  کرالا ، گوا و... پیشنهادهایی را به برخی بازیکنان ایرانی داده اند و هیچ بعید نیست در آینده ای نزدیک شاهد حضور این نفرات در هندوستان باشیم. بازیکنانی نظیر امین منوچهری مهاجم سابق استقلال، خالد شفیعی مدافع سابق تراکتور و سپاهان و ذوب آهن، هادی محمدی مدافع پیشین ذوب آهن و امید سینگ هافبک نفت مسجدسلیمان از جمله نفراتی هستند که پیشنهادهایی از لیگ هند دریافت کردند و احتمال دارد طی روزهای آینده شاهد کوچ آنها به هند باشیم.


قطعا لیگ هند نیز از نظر کیفیت فنی با لیگ ایران قابل مقایسه نیست اما با توجه به اینکه پرداختی هایش به صورت منظم و دلاری انجام می شود برای نفرات ایرانی با توجه به قیمت ارز بسیار وسوسه انگیز خواهد بود. ضمن اینکه هندی ها در بحث امکانات سخت افزاری نیز هزینه های زیادی انجام دادند تا بتوانند در آینده یک قطب در فوتبال آسیا شوند.


باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده قرارداد ستاره های ایرانی با تیم های هندی به ثبت می رسد یا خیر که اگر این اتفاق بیفتد احتمالا هندوستان به پناهگاه جدید فوتبالیست های داخلی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

باورنکردنی؛ قلعه نویی مسن ترین مربی لیگ شد

تبریز در انتظار تعیین سرنوشت کاپیتان تیم ملی

 

 

تگ ها


ذوب آهن اصفهان نفت مسجد سلیمان امید سینگ امین منوچهری پارس جنوبی جم خالد شفیعی هادی محمدی هند سایپا فوتبال