بچه پولدار آذربایجان در سواحل نفتی جنوب

تراکتور آذربایجان این‌روزها بچه پولدار لیگ برتر ایران است که در گام اول لیگ نوزدهم میهمان نفت مسجد سلیمان خواهد بود....

به گزارش مدال، استادیوم شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان آماده پذیرایی از تراکتور است.

بچه پولدار و بوی نفت در هوای شرجی

لیگ نوزدهم را برای تراکتور میتوان شروع عصر جدیدی از حرفه ای گری دانست. آنها در دومین سال خصوصی خود تلاش میکنند که خود را سطح اول فوتبال دنیا برسانند. تلاش برای اقتصادی کردن باشگاه و داشتن ساختمان اداری، هتل، زمین تمرین و استادیوم از امکانات اولیه این باشگاه به شمار میرود که در اولین گام از لیگ نوزدهم میهمان نفت مسجد سلیمانی است که از سواحل نفت تنها بوی نفت پیچیده در هوای شرجی را برای شهر می بیند. البته داشتن منابع مالی برای این تیم کافی نیست و به خاطر شرایط آب و هوایی و امکانات شهری، بستن تیمی در قواره های یک تیم مدعی و سطح اول لیگ برتر سخت است. با این حال یک مسابقه فوتبال تمام جذابیتش به غیرقابل پیش بینی بودن آن است و باید دیدار جدال این دو تیم از دیدار اولین ها در پایان نود دقیقه به چه نتیجه ای ختم خواهد شد.

جنگ اولین ها

اگر از بعد غیر فوتبالی به این دیدار نگاه کنیم یک موضوع مشترک و بحث آور وجود دارد و آن شهر اولین هاست. تبریز بعنوان شهر اولین شناخته شده است و از طرفی مسجد سلمیان نیز بعنوان شهر اولین ها مطرح  می شود تا کری خوانی بر سر اولین بودن بین دو شهر جدی باشد.

تراکتور و تحقق رویای محال

اینکه بگویم مردم آذربایجان عرق خاصی به زبان خود دارند موضوع جدیدی نیست و تعصب و غیرت در ریشه مردم این دیدار است و به همین واسطه آنها دوست داشتند یک مربی ترک تبار را در تیم خود داشته باشند و انتظار آنها بعد از سال ها با ارطغرول ساغلام به پایان رسید ولی نتایج نه چندان جالب ساغلام و البته نمایش فوتبالی زیبا از این مربی نتواست او را در تراکتور ماندگار کند ولی در این فصل دنیزلی وارد معرکه شده است. با توجه به موقعیت جغرافیایی و اجتماعی تراکتور، حضور مصطفی دنیزلی در تراکتور و از نگاه هواداران این تیم میتوان بعنوان یک آرزوی محال تلقی کرد و اکنون محمدرضا زنوزی با هزینه یک میلیون دلاری تراکتوری ها را به آرزوی محال رسانده است و مرد محبوب میلیونها تراکتوری است.

تراکتور و برد و دیگر هیچ

نماینده های دو شهر اولین های ایران تا به حال چهار بار در لیگ برتر و یک بار در جام حذفی مقابل هم صف آرایی کرده اند که تراکتور برتری فاحشی بر حریف خود داشته است. سه دیدار خانگی نفت مسجد سلیمان تنها یک امتیاز برای این تیم داشته است و در مقابل تراکتور در دو دیدار خانگی و دو دیدار خارج از خانه توانسته پیروز میدان باشد. تنها امتیاز مسجد سلیمانی ها مربوط به دیدار رفت فصل هیجدهم است که از شانس روزگار آن دیدار هم همچون لیگ نوزدهم هفته اول و به میزبانی نفت بوده است که تلاش دو تیم بدون گل مانده بود. در آمار گلزنی نیز تراکتور برتری محسوسی دارد و ده بر یک از حریف خود پیشی گرفته است.

بیشتر بخوانید:

استادیوم بهنام محمدی آماده پذیرایی از تراکتور

تگ ها


تراکتور نفت مسجد سلیمان تیم تراکتور پیش بازی تراکتور نفت مسجد سلیمان Tractor نفت مسجد سلیمان-Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال