شما بگویید: برد حق استقلال بود یا پرسپولیس؟

شهرآورد پایتخت در حالی به اتمام رسید که ساعتی پس از سوت پایان، بازیکنان، مربیان و بسیاری از هواداران قرمز و آبی تیم خود را برای پیروزی شایسته می‌دانند....

به گزارش "ورزش سه"، اغراق نیست اگر دربی ۹۷ را در بین یکی از کم‌موقعیت‌ترین تقابل‌های تاریخ پرسپولیس و استقلال قرار دهیم؛ جایی که استقلال یک شوت نصفه و نیمه داشت و پرسپولیس حتی موفق نشد یک ضربه به چارچوب هم بزند. اما با این حال لحظاتی در بازی بودند که طرفداران دو تیم را نیم‌خیز کردند و حالا حسرت همان لحظات باعث شده تا طرفداران دو تیم روی شایستگی تیمشان برای پیروزی پافشاری کنند.

البته اولین نفراتی که چنین نظری را ارائه کردند، بازیکنان سرخابی بودند که پس از گذر از میکسدزون و رسیدن به خبرنگاران مشتاق، از تلاش تیمشان برای پیروزی گفتند و دلایلی را هم برای ناکامی در کسب سه امتیاز بیان کردند؛ از جمله مهدی ترابی که اعتقاد داشت داور جریان بازی را با سوت‌هایش تغییر داده.

سوت‌های داور اما فقط مختص به نیمه قرمز میدان نبود؛ در دقیقه ۸۷ برخورد فرشاد فرجی با رودی ژستد باعث سرنگونی مهاجم آبی‌ها شد اما موعود بنیادی‌فر پنالتی نگرفت تا فرزاد مجیدی از ناداوری در حق استقلال بگوید و در توجیه نمایش ضعیف بر این صحنه مشکوک تاکید کرده و بگوید که دربی همین یک لحظه هاست که داور آن را از استقلال گرفت.

در این بین هستند طرفداران پرشماری که شاید اعتقاد داشته باشند شهرآورد بسیار بی کیفیت بوده و در چنین شرایطی هیچ تیمی را نمی‌توان شایسته پیروزی دانست و حتی شاید در دیدگاهی افراطی‌تر، از تماشای دربی و صرف ۹۰ دقیقه وقت خود برای چنین مسابقه‌ای پشیمان باشند.

اما شما در این باره چه فکری می‌کنید؛ به نظرتان اگر قرار بود دربی ۹۷ یک برنده داشته باشد، پرسپولیس برای این پیروزی سزاوار بود یا استقلال باید برد را به دست می‌آورد؟ دلایلتان برای این دیدگاه را هم شرح بدهید؛ نظرتان به زودی تائید خواهد شد.

تگ ها


پرسپولیس تهران استقلال تهران