چرا برانکو از پرسپولیس جدا شد؟

دوران حضور برانکو ایوانکوویچ با انتشار خبر حضور وی در الاهلی عربستان به پایان رسید....

برانکو ایوانکوویچ با جدایی از پرسپولیس راهی الاهلی عربستان شده است.
به گزارش خبرنگار مدال، جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس برای هواداران این تیم شوک‌آور بود و به همان اندازه مسئولین این باشگاه را غافلگیر کرد. سرمربی موفق پرسپولیس در روزی به الاهلی پیوست که با اعلام سازمان لیگ پرسپولیس قهرمان سوپرجام معرفی شده بود و این یعنی هفتمین قهرمانی سرخ‌ها با برانکو در سه سال.
برانکو چرا رفت؟
دلایل اصلی جدایی برانکو از پرسپولیس را به طور کلی می‌توان در دو بخش تقسیم‌بندی کرد:
1- او تا سه روز مانده به پایان فصل هیچ مبلغی بابت فصل گذشته دریافت نکرده بود و این یک اتفاق باورنکردنی است اما حقیقتی است که رخ داده. مسئولین باشگاه برای رتق و فتق مسائل باشگاه به بازیکنان پرداختی داشتند اما مطالبات برانکو پرداخت نشده بود. آنها به دنبال پرداخت حق و حقوق برانکو از طریق درآمدهای فیفایی بودند و مدت زیادی را صرف این مسئله کردند و در نهایت نیز فیفا زیر بار واریز این مبلغ به حساب برانکو نرفت و پس از این موضوع بود که برانکو نامه‌‌هایی به باشگاه پرسپولیس ارسال کرد. نامه‌هایی که طی ماه‌های گذشته به این باشگاه ارسال شده و هر بار مهلتی برای پرداخت بدهی در نظر گرفته شده. برانکو سه بار به باشگاه نامه داد و قرار بود فردا در ابوظبی نقدا از طریق وکیل خود مطالبات خود را دریافت کند اما این مربی کروات یک روز مانده به زمان تعیین شده با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس خواهان فسخ قرارداد خود با این تیم شد. حال فاش شده که برانکو در اردوی الاهلی در اتریش به سر می‌برد و او به احتمال فراوان وی بر اساس بندی از قرارداد خود که اگر سه ماه متوالی حقوق خود را دریافت نکند می‌تواند قرارداد خود را فسخ کند به باشگاه الاهلی پیوسته است. مسئولین الاهلی اعلام کرده‌اند که در روز عید فطر با برانکو توافق کرده‌اند و گفته می‌شود برانکو با پیشنهادی 2.7 میلیون دلاری به الاهلی پیوسته است که این مبلغ بیش از دو برابر مبلغ پایه قرارداد وی با پرسپولیس است.
2- برانکو می‌دانست که در فصل جدید با مشکلات زیادی مواجه خواهد بود. مشکلات مالی در صدر این مشکلات قرار دارد و او به این نتیجه رسیده که بخواهد مطالبات خود را دریافت کند و به دستیارانش و بازیکنان این تیم مبلغی پرداخت نشود یا پرداختی کمی صورت بگیرد همچون یک ماه گذشته که 500 هزار یورو به او و 7 درصد مبالغ قرارداد به بازیکنان پرداخت شد موجبات ناراحتی اعضای تیم را فراهم خواهد ساخت آن هم در شرایطی که وی تا سه هفته مانده با پایان فصل دریافتی نداشت. برانکو همچنین به گفته و ادعای نزدیکان خود به این نتیجه رسیده بود با تخلفات تماشاگران، اتهاماتی که مبنی بر مهندسی نتایج زده می‌شود و اعمال فشارهای برخی نمایندگان مجلس برخورد نمی‌شود و شرایطی عادی برای رقابت در فصل آتی همچون اواخر فصل قبل وجود ندارد. 
به طور کلی برانکو بر این باور بود که بعد از هت‌تریک قهرمانی لیگ و فتح هفت جام در سه سال چوب‌های زیادی لای چرخ موفقیت او و تیم وی خواهند گذاشت و  تصمیم به جدایی گرفت، پیش از اینکه سلسله عوامل، نتایج و اتفاقات منجر به جدایی یا تخریب جایگاه ویژه او نزد پرسپولیسی‌ها شود و کارنامه وی را در این باشگاه خدشه‌دار کند. او رفت تا با کارنامه‌ای درخشان برای همیشه گزینه‌ای برای پرسپولیس، تیم ملی ایران و برخی تیم‌های ایرانی باشد. برانکو حالا به الاهلی پیوسته و حال بازیکنان پرسپولیس با انتشار پست‌هایی در اینستاگرام با او خداحافظی می‌کنند و این یعنی که پرسپولیس با بحرانی بزرگ مواجه است؛ شوک‌زده بدون برانکو و باید از نقطه  صفر استارت بزند.

اخبار مرتبط:
واکنش‌ بازیکنان پرسپولیس به جدایی برانکو
برانکو با قراردادی دو ساله به الاهلی پیوست

تگ ها


برانکو بند فسخ قرارداد برانکو برانکو ایوانکوویچ پرداخت بدهی برانکو توافق برانکو با الاهلی جدایی برانکو باشگاه الاهلی الاهلی عربستان پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس Pro League فوتبال