علی نعمتی؛ جدیدترین وارث پیراهن آقا کریم

علی نعمتی اولین تمرین‌های خود با شماره ۶ را پشت سر گذاشت و اکنون پیراهنی به تن دارد که یک شماره خاص پشت آن نقش بسته است....

به گزارش "ورزش سه"، علی نعمتی مدافعی است که از زمان برانکو در همه نقل و انتقالات نامش پیرامون باشگاه پرسپولیس دیده می‌شد. او که خودش هم به پرسپولیسی شدن تمایل داشت به دلیل قرارداد با پدیده نمی‌توانست به این تیم تهرانی بپیوندد اما در نهایت در فاصله یک فصل مانده به پایان قرارداد با دریافت رضایت‌نامه پرسپولیسی شد.

نعمتی که علاقه زیادی به شماره ۳ داشت و در پدیده با این لباس به میدان می‌رفت پس از آمدن به پرسپولیس شماره جدیدی را انتخاب کرد. شماره ۳ نیم فصل پیش به فرشاد فرجی دیگر مدافع سابق پدیده داده شده بود تا علی نعمتی شماره ۶ را به تن کند.

پیراهن شماره ۶ جایگاه ویژه ای در تاریخ باشگاه پرسپولیس دارد. دلیل اول به بازی معروف سال ۵۲ برمی‌گردد و دلیل دوم هم مربوط به بازیکنانی است که در طول تاریخ این لباس را بر تن داشته اند. شاید همه پرسپولیسی‌ها کریم باقری، یکی از بهترین کاپیتان‌های تاریخ‌شان را صاحب اصلی این پیراهن بدانند اما پیش از باقری و بعد از آن نیز افراد دیگری این لباس را به تن کردند و حتی با آن به بازوبند کاپیتانی رسیدند.

پیش از کریم باقری، ضیا عربشاهی برای سال های طولانی این لباس را در اختیار داشت. جز این دو، فریدون معینی و اصغر ادیبی نیز در سال های دهه پنجاه با شماره ۶ در میدان برای پرسپولیس نقش آفرینی کردند. محمد نصرتی و محسن بنگر دو کاپیتان دیگر پرسپولیس هم این لباس را بر تن داشتند و در مجموع می توان پیراهنی که تا آغاز سال های دهه ۹۰ برتن کریم باقری بود را در کنار پیراهن شماره ۱۰ و لباس معروف علی پروین جزو بهترین لباس های تاریخ باشگاه پرسپولیس قلمداد کرد. در دو سال اخیر حسین کنعانی‌زادگان که رابطه خاصی هم با آقا کریم دارد این لباس را می‌پوشید و با آن دو قهرمانی لیگ، یک سوپرکاپ و یک نایب قهرمانی آسیا به دست آورد.

حال این پیراهن تنها پس از گذشت چند هفته از جدایی کنعانی به بازیکن جدیدی رسیده است که علاوه بر پست مدافع میانی قابلیت بازی در دفاع چپ را دارد. احتمالا نعمتی نخستین بازی رسمی خود با شماره ۶ را در لیگ قهرمانان آسیا و مقابل استقلال تاجیکستان تجربه خواهد کرد.

تگ ها


پرسپولیس تهران علی نعمتی