راز بزرگی که جواد فروغی فاش کرد

تیرانداز طلایی ایران در المپیک توکیو می گوید از یک سال قبل با رویای کسب این مدال زندگی کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، جواد فروغی پس از کسب مدال طلای المپیک توکیو در رشته تپانچه ۱۰ متر عنوان کرد:  اول از همه این مدال به خاطر لطف خدا است، دوم هم لطف خدا است و سوم هم لطف او است. خانواده من و خودم خیلی وقت گذاشتیم و علی رغم شرایطی که کرونا  بر ورزش کشور به ویژه تیراندازی وارد کرده بود و بسیاری از مراکز تعطیل شده  بود و نمی توانستیم تمرین کنیم، تمرینات را به صورت خشک در منزل انجام دادم.


او ادامه داد: بعد از آن در چند مسابقه آنلاین در قزاقستان و مصر شرکت کردیم و توانستیم  آمادگی خود را حفظ کنیم و در سطحی که برای مسابقات  بین المللی نیاز بود، نگه داریم. در مسابقات هند و قهرمانی اروپا و جام جهانی کرواسی  شرکت کردیم و همه این موارد کمک کرد که به هدفی که از پیش تعیین کره بودیم برسیم و خداراشکر منجر به بهترین نتیجه شد.


اولین مدل آور ایران در المپیک توکیو در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی کسب مدال طلا را داشتید، گفت: من عکس مدال طلا را پروفایل خودم قرار داده بودم و حتی ساخت مدال را با دقت نگاه می کردم و می دانم که حتی وزن آن ۵۳۸ گرم  و جنس آن از نقره با روکش طلا است و در نهایت هم به آن رسیدم.


فروغی در مورد آرامش خود در مرحله فینال عنوان کرد: مرحله مقدماتی را با آرامش شروع کردم، اما در راند پنجم نمره‌ام کاهش پیدا کرد و استرس شدیدی پیدا کردم. واقعا خدا در مرحله فینال به من آرامش داد. وقتی هم که با نفرات قبلی اختلاف امتیاز پیدا کردم آرامش بیشتر شد. البته ناگفته نماند که درصدی از این آرام بودن هم به شخصیت خودم بر می گردد.


او در پاسخ به این پرسش که وقتی پرستار بود، به این فکر می کرد روزی قهرمان المپیک شود، گفت: خیر، به هیچ وجه. جالب این است بگویم من از نوجوانی مشکل دریچه میترال دارم و این مسئله باعث می‌شود برخی از اوقات روز تپش قلب داشته باشم به همین خاطر به هر رشته ورزشی  فکر می کردم که شرکت کنم اما اصلا این تصور را نداشتم در رشته‌ای مثل تیراندازی که نیاز به ثبات دست دارد، فعالیت کنم و مدال المپیک بگیرم.


فروغی در پایان گفت: از مربیانم  آقای نجفی، محسن نصر اصفهانی تشکر می کنم. خوشحالم که در این شرایط سخت کرونا باعث خوشحالی مردم شدم. خانواده‌ام قطعا الان خیلی خوشحال هستند و من هم از خوشحالی آنها خشنودم.

تگ ها


تیراندازی المپیک ۲۰۲۰ توکیو جواد فروغی