لیگ برتر با حضور بازیکنانی از 14 ملیت خارجی

حضور 9 بازیکن برزیلی در لیگ برتر ایران سبب شده تا بار دیگر برزیلیها سردمدار خارجیهای لیگ برتر لقب بگیرند ......

حضور 9 بازیکن برزیلی در لیگ برتر ایران سبب شده تا بار دیگر برزیلی‌ها سردمدار خارجی‌های لیگ برتر لقب بگیرند.
به گزارش خبرنگار مدال، با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر، اسامی بازیکنان حاضر در لیگ برتر مشخص شده است. حضور 25 بازیکن خارجی پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تابستانی در تیم‌های لیگ برتری تداوم دارد و در این میان حضور 9 بازیکن برزیلی در میان این بازیکنان نکته قابل توجهی است.
با 9 بازیکن شاغل در لیگ برتر، برزیل بیش از هر کشور دیگری در لیگ برتر نماینده دارد و در این میان فولاد با 3 نماینده (شیمبا، تارتا و نوگته) برزیلی‌ترین تیم لیگ برتر است . پدیده (کلاودیر جونیور)، پیکان (مگنو باتسیتا)، ذوب‌آهن (ماریون سلیوا)، سپاهان (کیروش استنلی)، صنعت نفت (جاناتان بالوتلی)، ماشین‌سازی (فرناندو خسوس) دیگر تیم‌های لیگ برتر هستند که از بازیکنان برزیلی استفاده می‌کنند.
همچنین 3 بازیکن عراقی (رسن-پرسپولیس، طارق-استقلال و کرار-صنعت نفت)، دو بازیکن نیجریه‌ای (منشا-پرسپولیس، گرو-استقلال) نیز در لیگ برتر حضور دارند و در کنار این بازیکنان، بازیکنانی از کرواسی (رادوشوویچ-پرسپولیس)، آلمان (نویمایر-استقلال)، اسکاتلند (اروین-تراکتورسازی)، ژاپن (سوگیتا-تراکتورسازی)، ایرلند جنوبی (استوکس-تراکتورسازی)، هندوراس (هرناندز-ذوب‌آهن)، غنا (سارفو-سایپا)، مجارستان (کومان-سپاهان)، انگلیس (فوریستر-ماشین‌سازی)، گرجستان (ولسیانی-نساجی) و مالی (کولیبالی-نفت مسجدسلیمان) در لیگ برتر حضور خواهند داشت تا لیگ برتر در کنار بازیکنان ایرانی، بازیکنانی از 14 کشور خارجی داشته باشد.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال