تیم ملی ایران جریمه نمی شود

فدراسیون فوتبال شایعه تخلف در بازی با کامبوج را رد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، میلاد سرلک و عارف غلافی پس از بازی با بحرین به عنوان جانشینان کمال کامیابی نیا و وحید امیری به اردوی تیم ملی در بحرین اضافه شدند. این دو بازیکن که در لیست ۲۸ نفره تیم حضور داشتند با مصدومیت دو ملی پوش حاضر در اردو، شانس این را یافتند که تیم ملی را در دو دیدار باقی مانده همراهی کنند.

یکی از این دو دیدار روز گذشته برگزار شد و تیم ملی موفق شد با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد کامبوج بگذرد. میلاد سرلک از آغاز نیمه دوم این دیدار وارد زمین شده و با پیراهن شماره ۱۱ برای تیم ملی بازی کرد؛ شماره ای که طی دو دیدار ابتدایی به تن وحید امیری بود و ابهاماتی را به وجود آورد. البته در این دیدار مرتضی پورعلی گنجی هم با پیراهن شماره ۸ به میدان رفت که در دور رفت همین مسابقات به تن احمد نوراللهی بود.

به دنبال این اتفاق شاهد به وجود آمدن گمانه زنی های مختلفی بودیم که طبق آنها ادعا می شد، فدراسیون فوتبال ایران مرتکب تخلف شده و جریمه در انتظار آن خواهد بود. فدارسیون فوتبال اما در واکنش به این گمانه زنی ها و شایعات توضیح زیر را ارائه کرده و احتمال هر گونه جریمه ای را رد کرد:

"با استناد به بند ۵ ماده ۲۴ آیین نامه برگزاری مسابقات جام جهانی شماره پیراهن‌ها می‌بایست از ۱ تا ۲۳ و به صورت پشت سر هم باشد. از آنجایی که به دلیل شیوع بیماری کرونا در ثبت اسامی بازیکنان طبق آخرین بخشنامه که از سوی کنفدراسیون صادر شد، فدراسیون‌ها می‌توانستند ۲۸ بازیکن در لیست ثبت کنند، پس از مصدومیت وحید امیری، میلاد سرلک که پیش از این در لیست کلی ثبت شده بود به لیست بازیکنان تیم در منامه اضافه شد اما از آنجایی که طبق قانون نباید شماره پیراهن‌ها از عدد ۲۳ بیشتر باشد، شماره امیری به وی اختصاص یافت."

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال