چرا عین خیالت نیست محمدرضا گرایی؟

کسب عنوان طلای المپیک برای محمدرضا گرایی ۲۵ ساله سبب شده تا طلایی جهان خیلی این کشتی‌کار فنی را ذوق زده نکند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ۶۷ روز پس از کسب عنوان تنهای طلای کشتی ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو محمدرضا گرایی در مسابقات جام جهانی نروژ هم با همان انگیزه و روحیه‌ای که در المپیک از او دیده بودیم، روی تشک آمد وقتی در راه رسیدن به فینال با نتیجه  ۶ بر ۱ از قهرمان آسیا عقب بود، اراده عجیبش را به رخ کشید و در حالی که زمان زیادی هم تا پایان مسابقه نداشت، با ضربه فنی کار را یکسره کرد.


در فینال هم گرایی در حالی حریفش را شکست داد که باز هم شاهد یک کشتی کاملا فنی از او در سراسر بازی بودیم تا پس از اینکه عبدالله‌‌اف روس را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داد، اتحادیه جهانی کشتی در مورد او بنویسد که این کشتی‌گیر توقف‌ناپذیر است.


با این حال اما برای خود گرایی به نظر می‌رسد کسب طلای جهان انگار کار چندان مهمی نبوده است و شاید به همین دلیل هم بود که پس از به صدا در آمدن سوت پایان نبرد او با کشتی گیر روس، محمدرضا بیش از اینکه به فکر شادی و برپا کردن جشن باشد، فکر دلداری دادن به رقیبش بود که حسابی از این شکست مغموم شده بود و تازه پس از چندثانیه بعد بود که لبخند شادی را روی صورت چهره خونسرد و سنگی گرایی دیدیم.


گرایی البته پیش از اینکه جشن شادی مدال طلای جهان را به پا کند، پیروزی خود را ابتدا به سرمربی خود محمد بنا تقدیم کرد و با او دور پیروزی زد و بعد از آن بود که خودش با پرچم ایران دور افتخار زد.


با تمام این‌ها وقتی استابلر که یکی از فرنگی کاران شناخته شده در دنیا است و محمدرضا گرایی را مورد تحسین قرار می‌دهد، می‌توان به بزرگی کار این کشتی گیر پی برد، اما اینکه چرا این موفقیت عین خیال او نیست سوالی است که در ذهن علاقمندانش ایجاد شده است!

تگ ها


محمدرضا گرایی کشتی فرنگی کشتی