بند فسخ هنگفت برای ستاره جدید بارسلونا

ممفیس دیپای نیروی تقویتی جدید بارسلونا در خط حمله است و به او امید زیادی بسته اند....

به گزارش "ورزش سه"، یک ماه پیش سرانجام انتقال ممفیس دیپای به بارسا نهایی شد. مهاجم هلندی لیون پس از یک سال به آرزوی خود رسید و از فصل بعد با پیراهن بارسا به میدان خواهد رفت.

او درخواست مستقیم رونالد کومان بود ولی سال گذشته به دلیل درخواست ۲۵ میلیون یورویی لیون نتوانست به بارسا ملحق شود. یک سال بعد او به عنوان بازیکن آزاد تبدیل به بازیکن جدید بلوگرانا شد.

نکته جالب و البته عجیب در قرارداد دیپای با بارسلونا، مدت زمان آن است. دیپای تنها تا ۲۰۲۳ با بارسا قرارداد بسته؛ در حالی که ابتدا قرار بود قراردادش سه ساله باشد. مدت زمان معمول قرارداد بازیکنان حرفه ای سه تا ۵ سال است ولی دیپای با بارسا دو ساله بسته که دلیل آن عدم اطمینان او به ادامه کار رونالد کومان در بارسلوناست.

دیپای می داند که علت اصلی حضورش در بارسا در واقع درخواست کومان بوده و این مربی در پایان فصل قراردادش به اتمام خواهد رسید. دیپای می خواهد در پایان فصل که یک سال دیگر از قراردادش باقی خواهد ماند، خودش کنترل آینده اش را در دست بگیرد.

شب گذشته سرانجام نوبت به رونمایی از دیپای در بارسا رسید و او پس از دو روز تمرین با بارسا به هواداران معرفی شد.

دیپای که مورد توجه پی اس جی هم قرار داشت، اکنون با بند فسخ ۵۰۰ میلیون یورویی برای بارسا بازی خواهد کرد. ابتدا گفته می شد بند فسخ او ۴۰۰ میلیون یورو است ولی بارسلونا دیروز تایید کرد که رقم درست ۵۰۰ میلیون یورو است.

اریک گارسیا دیگر خرید بارسا بند فسخ ۴۰۰ میلیون یورویی دارد و برای سرخیو آگوئرو نیز بند فسخ ۱۰۰ میلیون یورویی در نظر گرفته شده است.

امرسون رویال مدافع راست برزیلی که او هم چندی پیش به بارسا ملحق شد، بند فسخ ۳۰۰ میلیون یورویی دارد. نکته جالب دیگر اینکه برای الخاندرو بالده بازیکن تیم جوانان بارسا که قراردادش را دیروز تا ۲۰۲۴ تمدید کرد، مثل دیپای بند فسخ ۵۰۰ میلیون یورویی در نظر گرفته اند.

تگ ها


سرخیو آگوئرو ممفیس دیپای اریک گارسیا تیم‌ ملی هلند لاپورتا بارسلونا