خبر خوب به لواندوفسکی؛ توپ طلا در راه است؟

پاسکال فره، سردبیر نشریه فرانس فوتبال مدعی شد ممکن است توپ طلای سال ۲۰۲۰ به رابرت لواندوفسکی اهدا شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در سال ۲۰۲۰ رابرت لواندوفسکی در ترکیب یایرن مونیخ عملکرد خیره کننده ای داشته و با این تیم موفق به فتح شش گانه ای تاریخی شد. اما شیوع ویروس کرونا باعث شد نشریه فرانس فوتبال در تصمیمی عجیب برگزاری مراسم را لغو کرده و اعلام کرد در سال ۲۰۲۰ به هیچ بازیکنی توپ طلا اهدا نخواهد شد. حالا پاسکال فره، سردببیر این نشریه در مورد احتمال اهدای توپ طلای سال ۲۰۲۰ به رابرت لواندوفسکی و البته آرای خود در سال ۲۰۲۱ صحبت کرده است.

پاسکال فره گفت: "ممکن است این اتفاق رخ دهد. فکر می کنم ما مجبور نیستیم خیلی سریع تصمیم بگیریم، اما می توانیم در مورد این پیشنهاد فکر کنیم و در عین حال به تاریخ فوتبال نیز احترام می گذاریم. برنده توپ طلا که بر اساس رای گیری انتخاب می شود. ما نمی توانیم مطمئن باشیم که لواندوفسکی سال گذشته توپ طلا را می برد یا خیر، زیرا در سال ۲۰۲۱ رای گیری انجام نشد. اما صادقانه بگویم که رابرت لواندوفسکی سال گذشته شانس زیادی برای فتح این جایزه داشت.

آنچه لیونل مسی در مراسم توپ طلا در مورد رابرت لواندوفسکی گفت خوب و هوشمندانه بود. البته خود من رای اولم را به لیونل مسی ندادم و رابرت لواندوفسکی را به عنوان مرد سال جهان انتخاب کردم، اما فکر می کنم لیونل مسی نیز امسال شایسته دریافت جایزه توپ طلا بود."

تگ ها


پاری سن ژرمن روبرت لواندوفسکی لیونل مسی مراسم توپ طلا بایرن مونیخ فوتبال جهان بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال