۱۳ آذر، روز به یادماندنی برای طارمی در فوتبال ایران

ستاره این روزهای باشگاه پورتو پرتغال بیش از یک دهه قبل در چنین روزی موفق به ثبت اولین گل خود در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهدی طارمی، ستاره ۲۹ ساله این روزهای فوتبال ایران که در درخشان‌ترین روزگار فوتبالی خود به سر می‌برد و در پیراهن پورتو، به یکی از ستارگان بی‌جانشین ترکیب سرجیو کونسیسائو تبدیل شده، بیش از یک دهه قبل به فوتبال ایران معرفی شد و توانست پله پله خود را بالا ببرد و حالا در قامت یکی از بهترین مهاجمان تاریخ فوتبال ایران در لیگ پرتغال مشغول به فعالیت است و در تیم ملی هم کارنامه فوق‌العاده‌ای دارد.

۱۳ آذز بدون‌تردید برای او یک روز فراموش‌نشدنی است؛ ستاره فوتبال ایران در چنین روزی در سال ۱۳۸۹، در هفته هفدهم دهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی که تیمش شاهین بوشهر ۲-۱ از نفت تهران عقب بود، به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد و سرنوشت بازی را به سود بوشهری‌ها تغییر داد.

طارمی در این بازی خارج از خانه، در دقیقه ۵۸ وارد ترکیب شاهین بوشهر شد و توانست در دقیقه ۸۵ گل تساوی‌بخش را برای بوشهری‌ها بزند تا آن‌ها با امتیاز تهران را ترک کنند و این‌چنین بود که نخستین گل مهدی طارمی در لیگ برتر فوتبال ایران به ثبت رسید.

حالا با گذشت ۱۱ سال از آن روز، طارمی بعد از تجربه پوشیدن پیراهن پرسپولیس در لیگ برتر، فرسنگ‌ها دورتر از لیگ ایران، در لیگ پرتغال می‌درخشد؛ او آخرین‌بار شب گذشته در ترکیب پورتو در هفته سیزدهم لیگ پرتغال به میدان رفت که در شب پیروزی سه گله پورتویی‌ها و تثبیت صدرنشینی، ستاره ایرانی گل سوم تیمش را ساخت تا در این فصل لیگ پرتغال در ۱۳ هفته، آمار تاثیرگذاری فوق‌العاده‌اش روی نتایج پورتو را ارتقا دهد.

با پاس‌گل شب گذشته ستاره ایرانی مقابل پورتیموننزه، حالا در کارنامه این فصل طارمی در پورتو در لیگ پرتغال، ۹ گل و ۶ پاس‌گل به چشم می‌خورد.

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران مهدی طارمی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال