همه می‌گویند شانس دارم؛ چرا به توپ طلا فکر نکنم؟

هافبک ایتالیایی چلسی یکی از نامزدهای کسب توپ طلای ۲۰۲۱ است و از شانس های مسلم محسوب می شود....

به گزارش "ورزش سه"، جورجینیو هافبک چلسی و تیم ملی ایتالیا سالی بی نظیر را پشت سر گذاشت. او ابتدا با چلسی فاتح لیگ قهرمانان شد و یک ماه بعد نیز در لندن قهرمانی یورو ۲۰۲۰ با با تیم ملی ایتالیا جشن گرفت تا اکنون جزو نامزدهای توپ طلا باشد و به گمان بعضی ها، حتی شانس این را دارد تا مرد سال فوتبال جهان شود. جورجینیو عنوان مرد سال یوفا چمپیونزلیگ را احیرا تصاحب کرد.

ستاره ایتالیایی به نشریه تلگراف گفت:« تصورش سخت است ولی کافی است باور داشته باشید. یک سال قبل فکرش را نمی کردم که هم قهرمان چمپیونزلیجگ شوم و هم یورو ۲۰۲۰ اما ثابت شد که چیزی غیرممکن نیست. همه می گویند برای توپ طلا شانس دارم پس  چرا نباید به آن فکر کنم؟ این رویای هر فوتبالیستی است و باید دید در نهایت کدام بازیکن بیشتری رای را به خود اختصاص خواهد داد. باید رویاهای تان را باور کنید و برایش تلاش کنید. اینگونه می توان به موفقیت رسید.»

جورجینیو در نیمه نهایی برابر اسپانیا یکی از پنالتی ها را گل کرد ولی در ضیافت پنالتی های فینال، پنالتی خود را از دست داد:« اگر بگویم به آن فکر نمی کنم، دروغ گفته ام. شاید خیلی ها بگویند اهمیتی ندارد چون در هر صورت قهرمان شدیم ولی برای من به شخصه یادآوری اش ناراحت کننده است.

هم تیمی هایم باور داشتند که پنالتی را گل می کنم ولی پیکفورد عالی واکنش نشان داد. همه را ناامید کردم و هنگام برگشت به وسط زمین، مسیر، طولانی تر از همیشه به نظر می رسید. با این حال وقتی بوکایو ساکا را دیدم که برای زدن پنالتی انگلیس می رود، اطمینان داشتم که دونارونا ضربه را مهار خواهد کرد. به خودم گفتم کار تمام است و قهرمان خواهیم شد. بازی فینال را خیلی کم تماشا کرده ام چون از دست دادن پنالتی هنوز هم آزارم می دهد.»

تگ ها


تیم ملی انگلیس جورجینیو تیم ملی ایتالیا چلسی