شب رویایی پدیده آرسنال در یورو ۲۰۲۰ (عکس)

بوکایو ساکا، ستاره جوان تیم آرسنال، شبی رویایی را در بازی امشب تیم ملی انگلستان مقابل جمهوری چک پشت سر گذاشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بوکایو ساکا، محصول آکادمی باشگاه آرسنال است که در لیگ برتر ۲۱-۲۰۲۰ نمایش تحسین برانگیزی در تیم بزرگسالان این باشگاه داشت. ستاره ۱۹ ساله آرسنال این فصل به قدری خوب بود که ساوت گیت برای دعوت کردنش به تیم ملی برای رقابت های یورو ۲۰۲۰ تردیدی به خود راه ندهد.

بوکایو ساکا امشب در سومین بازی تیم ملی انگلیس در دور گروهی یورو ۲۰۲۰ مقابل جمهوری چک برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار گرفت. او تا دقیقه ۸۴ در زمین حضور داشت و در ۶ دقیقه پایانی جای خود را به سانچو داد.

پدیده توپچی ها در اولین تجربه حضور در ترکیب اصلی انگلستان در یک تورنمنت ملی بزرگ (جام جهانی و جام ملت های اروپا) به قدری درخشید که در پایان بازی جایزه بهترین بازیکن میدان را مال خود کرد. اولین حضور فیکس در یک تورنمنت معتبر و اولین جایزه بهترین بازیکن میدان؛ این اتفاقی بود که ساکا را ترند شبکه های اجتماعی کرد.

یکی از جالب ترین توئیت ها در مورد درخشش امشب بوکایو، عکسی بود که توئیتر فوتبال انگلستان آن را منتشر کرد؛ عکسی از دوران کودکی ساکا با پیراهن تیم آرسنال و این متن: "این پسر ستاره انگلستان در بازی امشب بود..."

آماری که بوکایو ساکا در ۸۴ دقیقه حضور رقم زد به شرح زیر است:
۵۴ لمس توپ
۸ دوئل موفق
۵ توپ گیری موفق
۳ سانتر
۲ مورد گرفتن خطا از حریف

بیشتر بخوانید:

هوملس: مجارستان را دست‌کم نمی‌گیریم

مودریچ: ما برای همه حریفان خطرناک هستیم

 

 

تگ ها


تیم ملی انگلیس باکایو ساکا یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال