تک نوازی آگوئرو در منچسترسیتی

دل‌نوشته‌ای در وصف آگوئرو، ستاره فعلی منچسترسیتی....

منچسترسیتی طی سال های اخیر ستارگان زیادی را در خود دیده، بسیاری و بسیاری، هم چون مهاجمانی برایش تورها را به لرزه در می آوردند که آرزوی هر تیمی بودند. اما در حد و اندازه آگوئرو در جامه آبی آسمانی آن ها شاهد نبودیم، بودیم؟

یادمان نرفته همگان آب دهان خود را قورت داده بودند. قصه برایمان تکراری شده بود. ثانیه ها به سرعت سپری می شود و ناگهان، در یک لحظه، این دوربین ها بود که چپ و راست می شدند. آن پرچم های آبی بود که در آسمان تاب می خورد و تاب. جوهارت دور زمین می دوید و همگان به سوی شخصی هجوم آورده بودند. طرفداران سر از پا نمی شناختند و قهرمان آن روزگار فقط یکی بود و آن هم سرخیو پسر شق و رق سیتیزن ها بود که با گل ثانیه های آخرش مقابل کوئین پارک رنجرز باعث شد شاهنامه برای مانچینی و مینی موی هایش خوش باشد و رویایی، خالق آن تراژدی فقط آگوئرو بود که او را آرتورشاه توصیف می کنیم..

اوگدن او را شگفت انگیز خوانده است، می گوید او قاتلی برای بزرگان بوده، چهل و دو بار فاتح دروازه نگهبان های بزرگ به اصطلاح بیگ سیکس بوده. این در حالی است که در حال حاضر فقط هری کین است که به او نزدیک بوده. نزدیکی که فاصله شان بیست و یک گل بوده است. چیزی که او را از قهرمانان دیگر تیم ها جدا کرده و بزرگ تر، درخشش مقابل تیم های بزرگترین ها بوده است...
مرد وفادار اتحاد کنار خود خیلی ها را دید. از توز تا نگردو، از بالوتلی تا ژکو، اما فقط اوست که همچنان در قامت ستاره برای شان ایفای نقش ( بهترین ) را می کند.
سرخیو بیشترین هتریک را در تاریخ باشگاه کرده، چهارده بار مرد سه گل هر دیدار بوده که ده تای آن در لیگ جزیره ثبت شده. یکی کمتر از آلن شیرر افسانه ای، که قطعا این رکورد هم توسط او خُرد خواهد شد.

یادمان نرفته که فقط سی سال سن دارد، شاید اگر مصدومیت های فراوان او نبود. آماری بیش از این برای خود بر سر زبان ها می انداخت، اما تا به همین جای کار، نامش را در کنار اَبَرقهرمانان فوتبال می خوانند..

پس از دو قهرمانی پیاپی ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ منچستریونایتد هیچ تیم در لیگ برتر نتوانسته جام زرینه بال جزیره را حفظ کند. سیتی و پپ می خواهند پس از یک دهه این سنت را هم بشکنند..
جنگ آن ها با لیورپولی است که فرماندگی آن را صلاح بر عهده دارد. پس برنده جنگ صلاح و آرتورشاه تا حدودی قهرمان این فصل جزیره را مشخص خواهد کرد.

نویسنده؛ ابوالفضل کریم آبادی (صدر)

تگ ها


یادداشت‌های اختصاصی سرخیو آگوئرو منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال