گل‌محمدی: اجازه بدهند یک بازیکن خارجی بخریم

یحیی گل‌محمدی از فدراسیون فوتبال خواست که اجازه خرید یک بازیکن خارجی به نمایندگان ایران داده شود....

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز تیم پرسپولیس که با حضور خبرنگاران برگزار شد، مصاحبه‌ای ایستاده در مقابل میکروفن‌های پرتعداد رسانه‌ها انجام داد و درباره مسائل تیمش اظهار نظر کرد.

او به حواشی تغییر مدیریت در پرسپولیس و شایعه استعفای جعفر سمیعی نیز پرداخت و از مدیرعامل قرمزها حمایت کرد. گل‌محمدی همچنین به ماجرای رخ داده در تاجیکستان پرداخت و گفت که اتفاقات عجیب و نگران کننده ای رخ داده است.

یحیی در مورد خرید بازیکن خارجی نیز اظهار نظر کرد و گفت که باوجود علاقه و طرفداری اش از ممنوعیت خرید خارجی، امیدوار است که فدراسیون به نمایندگان ایران اجازه بدهد که بازیکن خارجی بخرند.

گفتگوی او را می‌خوانید:

* مجبور شدیم ۱۲ نفره تمرین کنیم
باتوجه به شرایط عجیب و برنامه ریزی عجیب مسابقات، تمرینات را بدون ملی پوشان شروع کردیم. اینکه این اتفاق برای باشگاهی بیفتد و در باشگاه‌های آسیا بجنگد، خیلی سخت است. این برنامه ریزی کار ما را سخت کرده. هر تیمی بازیکن جدید جذب کرده و احتیاج به تمرینات هماهنگ و بازی تدارکاتی دارد اما این برنامه ریزی باعث شده تا خصوصا باشگاه پرسپولیس بیشترین لطمه را ببیند چون بیشترین نماینده را در تیم ملی داشتیم. واقعا شرایط عجیب و غریبی است اما بچه‌ها خیلی پرانگیزه و با تعهد بالا کار را شروع کردند. طراحی تمرین برای تیمی که ۱۵ یا ۱۲ نفره تمرین می‌کند، کار سختی است و ما از بازیکنان پایه برای این کار استفاده کردیم.

* کارهایی کردند که از مُد افتاده
استقلال تاجیکستان از نظرفنی تیم خوبی است و دفاع خیلی منظمی دارد و با این دفاع تیمی که داشتند توانستند همین دوره به عنوان تیم اول راهی مرحله بعدی شوند. چند خارجی خوب دارند و شرایطی که آنجاست هم فضایی بسته است که این را نماینده ما هم دید. اتفاقاتی که آنجا افتاد خیلی عجیب و پیش پا افتاده بود و کارهای خیلی قدیمی که شاید ۳۰-۴۰ سال پیش مد بود را انجام می‌دادند.

* اوضاع تاجیکستان نگران کننده است
اما خب باید برویم تاجیکستان؛ جایی که هم شرایط چمن مصنوعی وجود دارد و همچنین عدم شناختی که ما باتوجه به خریدهای آنها و عدم پخش مسابقاتشان داریم. آنها حتی ساعت بازیشان را عوض کردند چون می‌دانستند ما نماینده داریم. اتفاقات پیش پا افتاده‌ای رخ داده و امیدوارم حداقل ای اف سی و فدراسیون ما همکاری کنند و مسائل را پیگیری کنند تا بازی در شرایط فیرپلی برگزار شود. اتفاقاتی که ما دیدیم نگران کننده است.

* امیدوارم سمیعی بهترین تصمیم را بگیرد
من دیشب ماجرای استعفای آقای سمیعی را شنیدم و سعی کردم با ایشان تماس گرفتم که نتوانستم. ما در شرایطی هستیم که این اتفاقات برای ما خوب نیست. باید با آرامش بیشتری کار را دنبال کنیم اما متاسفانه امروز خبرهایی مبنی بر استعفای ایشان آمد که ما را خیلی نگران کرد. امیدوارم آقای سمیعی بهترین تصمیم را بگیرد چون ما به آرامش بیشتری احتیاج داریم و باید سعی کنیم این آرامش در تیم برقرار باشد. خودم امیدوارم اتفاقات خوبی در باشگاه بیفتد چون با حضور ایشان اتفاقات بهتری در باشگاه رخ خواهد داد.

* اجازه بدهند تیممان را تقویت کنیم
بحث مهاجم نیست؛ ما صحبتی کردیم و از فدراسیون خواستیم و گفتیم درست است که باشگاه بدهکار هستیم و پرونده باز هم داریم اما پرسپولیس، استقلال و تراکتور نمایندگان ایران هستند و حالا اینکه یک بازیکن را اجازه بدهند بخریم، ممنون می‌‍شویم. امیدوارم جوری شود که تیممان را تقویت کنیم و وارد مسابقات شویم، اگر این اجازه را بدهند ما چند گزینه از بین ۱۰-۱۵ گزینه که داشتیم انتخاب کردیم و امیدوارم فدراسیون یک خبر خوب به ما بدهد و قوی تر وارد مسابقات شویم.

* موافق ممنوعیت خارجی بودم اما...
بحث خارجی را من خودم جزو کسانی بودیم که نسبت به این قوانین وضع شده جدید، خوشحال شدم و طرفدار آن هستم. چون فوتبال ما آسیب زیادی از قرارداد با مربیان و بازیکنان خارجی دیده اما باید این طرف قضیه را ببینیم چون لیگ قهرمانان یک آوردگاه بزرگی برای ماست و حریفان خیلی هزینه می‌کنند. این بدهی ها برای چند ماه گذشته نیست و از چند سال گذشته به اینور بوده و متاسفانه ما الان ضررش را می‌بینیم و کار را برایمان سخت تر کرده.

ادامه دارد...

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی