از موشک هامبورگ تا ناو هواپیمابر پورتو

یک سایت در پرتغال لقب جالبی به مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پورتو داده است. aircraft carrier یعنی ناو هواپیما بر....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این لقب را سایت noticiasaominuto به مهدی طارمی داده است. بعد از اینکه مهدی طارمی گل سوم تیم پورتو را در بازی با بلننسز به ثمر رساند. در مسابقه ای که مهدی طارمی به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شد و در نهایت با گلی که در این بازی با ثمر رساند در پیروزی ۴-۱ پورتو سهیم شد و شمار گل های خود را به عدد ۱۰ رساند. 

پیش تر هم رسانه های اروپایی لقب جالبی به فوتبالیست های ایرانی داده بودند و نکته جالب اینکه این لقب ها بیشتر به بازیکنان در فاز حمله داده شده و لقب ها هم بر گرفته شده از تجهیزات در زمینه هوایی است. 

به یاد داریم در روزهایی که مهدی مهدوی کیا در جناح راست تیم فرانک پاگلزدورف (هامبورگ) جولان می داد و با فرارها و ارسال های خود از این جناح امان حریفان را بریده بود از سوی رسانه های آلمان به موشک هامبورگ تشبیه شد و این به خاطر سرعت فوق العاده اش بود. بهترین دوران مهدی مهدوی کیا در فوتبال اروپا در  روزهای حضور در هامبورگ بود. به خصوص در فصلی که فرانک پاگلزدورف تیمش را ۳-۳-۴ در زمین ارنج می کرد. مهدی مهدوی کیا در این دوران پاس گل ها و گل های سرنوشت سازی از خود به یادگار گذاشت. از بوندس لیگا گرفته تا رقابت های اروپایی و در مصاف با تیم هایی چون یوونتوس. 

وحید هاشیمان هم به خاطر ضربات سر و گل هایی که برای بوخوم در بوندس لیگا می زد به هلی کوپتر تشبیه شده بود. به این خاطر که او درجا خوب به هوا می پرید و ضربه سر می زد. در یک فصل وحید هاشمیان به با ثمر رساندن ۱۶ گل برای بوخوم در بوندس لیگا بهترین بازیکن تعویضی لقب گرفت و همین گل ها او را به تیم بایرن مونیخ برد. هر چند دوران حضورش در تیم بایرن به اندازه بوخوم پرفروغ نبود. 

و حال مهدی طارمی و لقب ناو هواپیما بر.  مهاجمی که بعد از بازی با الغرافه در ریوآوه گل کرد و حالا یکی دو فصلی است که در خط حمله پورتو صدرنشین لیگ برتر فوتبال پرتغال جولان می دهد. او با وجود اینکه هفته ها گل نزده بود ۱۰ گل به نام خود ثبت کرده و ۶ پاس گل داده و این یعنی اینکه در ۱۶ گل از ۴۸ گل پورتو در فصل جاری تاثیر مستقیم داشته و این یک آمار فوق العاده برای مهدی طارمی بشمار می رود. گل او به تیم چلسی در لیگ قهرمانان اروپا به عنوان نامزد جایزه پوشکاش معرفی شده است. در این لقب مهدی طارمی به ناو تشبیه شده و توپ به هواپیما. به این خاطر که مهدی طارمی قدرت حمل به توپ خوبی دارد و در نهایت توپ را به جایی هدایت می کند که در ذهن دارد؛ قعر دروازه حریف. 

مهدی طارمی حالا در بهترین شرایط روحی و روانی در اردوی تیم ملی حاضر می شود و آماده است با شکست عراق و امارات به همراه تیم ملی فوتبال ایران و در استادیوم آزادی و از همه مهمتر در حضور تماشاگران ایرانی جشن صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ را برگزار کند.

تگ ها


پورتو فوتبال ایران مهدی طارمی فوتبال