سه نکته کلیدی از تساوی بارسلونا مقابل دورتموند

تساوی دیشب بارسلونا مقابل دورتموند سوالات زیادی در ذهن هواداران بلوگرانا ایجاد کرده و تردیدهای علیه والورده به وجود آورده است...

به گزارش خبرنگار مدال، شب گذشته بارسلونا در اولین دیدار از فصل جدید لیگ قهرمانان در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک مقابل دورتموند به یک تساوی بدون گل دست یافت. بارسلونا در این دیدار خوش‌شانس بود زیرا اگر تراشتگن نمی‌توانست پنالتی مارکو رویس را مهار کند، یا ضربه یولیان برانت تنها چند سانتیمتر پائین‌تر بود بارسلونا شانسی برای کسب تساوی هم پیدا نمی‌کرد. این دیدار واکنش بسیاری از موافقان و منتقدان ارنستو والورده را در برداشت و ما هم سه نکته کلیدی این بازی را بررسی خواهیم کرد:

ناکامی ادامه‌دار سوارز در دیدارهای خارج از خانه

لوئیز سوارز ستاره باتجربه بارسلونا بیش از ۴ سال است که در دیدارهای دور از خانه لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی نشده و دیشب نیز به این عادت خود وفادار ماند. او که در دیدار ابتدای هفته مقابل والنسیا بعد از بازگشت به میدان موفق شده بود دو بار دروازه سیله‌سن را باز کند در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک ناکام ماند.

او دیشب ضعیف‌ترین بازیکن بارسلونا بود و در زمین سردرگم به نظر می‌رسید و در طول بازی تنها یک ضربه به سوی دروازه بورکی روانه کرد. ضعف او و دیگر مهاجمان بارسا باعث شد تا آنها برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته در گلزنی در دیدار افتتاحیه خود ناکام بمانند. علاوه بار این بارسا تنها در ۴ بازی از ۱۴ بازی دور از خانه اخیر خود در لیگ قهرمانان، به پیروزی رسیده و این آمار باعث نگرانی هواداران بلوگرانا خواهد بود.

بارسا در صورتی که می‌خواهد به ناکامی در فتح لیگ قهرمانان پایان دهد، باید تغییری در این وضعیت ایجاد کرده و در خانه حریفان نیز زهردار ظاهر شود.

اولین کلین‌شیت فصل برای مارک آندره تراشتگن

جالب است اما بارسلونا تا دیدار دیشب در تمام بازی‌های فصل دروازه خود را بازشده دیده بود و مارک آندره تراشتگن برای ثبت اولین کلین‌شیت فصل مجبور به مهار پنالتی مارکو رویس و سپری کردن شبی دشوار در خاک آلمان شد. تراشتگن که در هفته اخیر درگیری لفظی جالبی با مانوئل نویر داشت برای اثبات اینکه او باید دروازه‌بان اول مانشافت باشد، باید تعداد کلین‌شیت‌های خود را افزایش دهد.

جدا از عملکرد تراشتگن، مدافعین بارسلونا نیز در هفته‌های اخیر متزلزل ظاهر شده‌اند و مصدومیت جوردی آلبا و ساموئل اومتیتی باعث خواهد شد تا والورده راهی جز اعتماد کردن به زوج پیکه و لنگله نداشته باشد.

 

بازگشت لیونل مسی شرایط را بهبود می‌بخشد

شاید اگر دیشب ضربه لحظات آخر لیونل مسی وارد دروازه بورکی می‌شد حالا بارسلونا ۳ امتیاز در کیسه داشت و تا این حد با انتقاد روبرو نمی‌شد. ستاره آرژانتینی همواره با حضورش باعث بهبود شرایط برای بارسلونا می‌شود و ارنستو والورده قطعاً از بازگشت کاپیتان مسی در این روزهای حساس به شدت استقبال می‌کند.

مسی شاید روز شنبه اولین حضور ثابت خود بعد از بیش از ۱۲۰ روز را در دیدار مقابل گرانادا تجربه کند و رسیدن او به مرز آمادگی می‌تواند هواداران بارسلونا را در روزهای پرفشار و دیدارهای فشرده بارسا در هفته‌های پیش رو، به ادامه فصل امیدوار کند.

اخبار مرتبط:

دورتموند ۰ - ۰ بارسلونا؛ غنیمت یک امتیازی در شب بازگشت مسی

تگ ها


ارنستو والورده بازگشت لیونل مسی ناکامی لوئیس سوارز سنگربان آلمانی سیگنال ایدونا پارک فوتبال جهان لیونل مسی لوییز سوارز مارک آندره‌ تراشتگن بورسیا دورتموند بارسلونا بورسیا دورتموند-بارسلونا UEFA Champions League فوتبال