با مسی صمیمی نبودم؛ رونالدو نگذاشت به رئال بروم

کاپیتان سابق تیم ملی مکزیک فاش ساخت که به جای بارسلونا ممکن بود راهی رئال شود. او گفت که در بارسا با مسی صمیمیتی نداشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رافا مارکز کاپیتان افسانه ای فوتبال مکزیک بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ بهترین سال های فوتبالی خود را در بارسا پشت سر گذاشت. مارکز با بارسا فاتح دو لیگ قهرمانان شد و همه افتخارات ممکن در فوتبال را کسب کرد. او با سابقه ۵ حضور در جام های جهانی از سال ۲۰۱۸ فوتبال را کنار گذاشته و این روزها در کلاس های مربیگری شرکت می کند. قرار بود مارکز در آکادمی بارسلونا مشغول فعالیت شود ولی هنوز این اتفاق رخ نداده است.

مارکز دیشب میهمان برنامه ال چیرینگیتو بود و فاش ساخت که سال ۲۰۰۳ چیزی نمانده بود راهی رئال شود. او در این رابطه گفت:« سال دوم حضورم در موناکو بود که پیشنهادی جدی از رئال دریافت کردم. در آن مقطع مدیر برنامه هایم هوگو سانچز(اسطوره رئال) بود. مذاکرات طولانی شد تا اینکه رئال، رونالدو نازاریو را جذب کرد و پس از آن دیگر امکان پیوستن به این تیم از بین رفت. سپس به بارسلونا ملحق شدم و باید بگویم خوشحالم که رونالدو باعث شد پیوستنم به رئال منتفی شود.»

مارکز ادامه داد:« وقتی به بارسا پیوستم، سال ها بود این تیم موفق به فتح جام نشده بود ولی با خوان لاپورتا تاریخ را از نو نوشتیم. در بارسا به همه چیز رسیدم در حالی که پیش از آن به خاطر هوگو سانچز مثل اکثر مکزیکی ها هوادار رئال بودم. بعد از انتقال به بارسا و هفت سال بازی برای این تیم، حالا یک بارسایی متعصبم.»

دوستی با مسی:« من و لیونل مسی هرگز دوستانی صمیمی نبودیم. در رختکن هم خیلی حرف نمی زدیم ولی هر دو جزو بازیکنانی بودیم که در زمین حرف‌های مان را می زدیم. بهترین بازیکن تاریخ بارسلونا؟ معتقدم رونالدینیو بالاتر از مسی، شایسته این عنوان است.»

تگ ها


رافائل مارکز لیونل مسی رونالدو پاری سن ژرمن فوتبال جهان برزیل بارسلونا هلاس ورونا فوتبال