پس از ۶۴ سال، برخورد دو دشمن قدیمی در فینال

پس از ۶۴ سال رئال مادرید و بیلبائو در یک بازی فینال به مصاف هم خواهند رفت. این فاصله زمانی زیاد، در نوع خود جالب توجه است....

به گزراش مدال و به نقل از ورزش سه، امشب در عربستان بازی نهایی سوپرکاپ اسپانیا بین رئال مادرید و بیلبائو برگزار خواهد شد. رئال در نیمه نهایی بر بارسا ۳-۲ پیروز شد و در بازی دیگر این مرحله نیز بیلبائو علی رغم اینکه ابتدا یک گل از اتلتیکومادرید عقب افتاده بود، توانست دو گل بزند و به فینال برسد.

نکته جالب اینکه رئال و بیلبائو از سال ۱۹۵۸ دیگر در هیچ دیدار فینالی به مصاف یکدیگر نرفته اند. در واقع پس از ۶۴ سال یک بار دیگر شاهد برخورد دو دشمن قدیمی در یک بازی نهایی هستیم. سال ۱۹۵۸بیلبائو بود که توانست در فینال کوپا رئال را شکست داده و قهرمان شود.

نکته جالب دیگر اینکه رئال پس از دو سال به یک فینال رسیده ولی بیلبائو در یک سال اخیر چهارمین فینالی است که تجربه می کند. دو فینال کوپا دل ری که هر دو را باخت(برابر سوسیداد و بارسا)، یک فینال سوپرکاپ که برابر بارسا برنده شد و سوپرکاپ امشب.

کارلو آنچلوتی و مارسلینو تورال مربیان دو تیم سال ۱۹۸۷ در یک چهارم نهایی جام یوفا و به عنوان بازیکنان میلان و خیخون سابقه رویارویی برابر یکدیگر را دارند. فصل جاری نیز دو تیم در لالیگا دو بار برابر هم قرار گرفتند که رئال هر دو مسابقه را پیروز شد.

در بازی امشب رئال دنی کارواخال را به دلیل ابتلا به کرونا در اختیار ندارد ضمن اینکه گرت بیل، مارکو آسنسیو، وایه‌خو و ماریانو نیز مصدوم هستند.

تگ ها


اتلتیک بیلبائو فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال